Dostaňte rozbouřené hormony pod kontrolu! Stačí 30 minut denně s hormonální jógou

O tom, jak dokáží hormony s člověkem zacloumat, by mohla mluvit nejedna žena. A je jedno, zda se jedná rozbouřené hormony během premenstruačního syndromu, těhotenství, šestinedělí, v menopauze nebo kdykoliv jindy. Občas to bývá skutečná jízda – a ne vždy příjemná. Jak dostat hormony alespoň trochu pod kontrolu a jak si nastolit vnitřní rovnováhu? Pomůže vám hormonální jóga. Stačí pár cviků denně a uvidíte, že se váš život stane příjemnějším.

Hormonální jóga je přírodní léčebnou terapií, která je zacílená zejména na ženy. Jde o cvičení, které pomáhá harmonizovat hormonální systém a dostávat do rovnováhy hladiny hormonů u žen, ale i mužů. Díky tomu se výrazně zlepšuje zdraví, psychická pohoda i kvalita života.

Hormonální jóga spojuje alternativní a klasickou medicínu

Autorkou metody hormonální jógy je Dinah Rodrigues, celosvětově známá a uznávaná jógová lektorka a terapeutka. Józe se věnuje většinu svého života, vystudovala psychologii a hormonální jógovou terapii při jejím vytváření konzultovala nejen s jógovými učiteli, ale i lékaři a fyzioterapeuty. Díky tomu vznikla metoda spojující alternativní medicínu s tou klasickou, moderní.

Hormonální jóga – cviky a dechové techniky

 • Hormonální jóga je terapie založená na cvičení přesné sestavy jógových pozic a dynamických dechových technikách.
 • Využívá také vědecké poznatky o fyziologii člověka.
 • Díky kombinaci jógy a moderní vědy dokáží cviky harmonizovat hormony a zvyšovat hladinu hormonu estrogenu.
 • Povzbuzují tak žlázy s vnitřní sekrecí k tomu, aby správně fungovaly jako jeden systém a umožnily jednotlivým orgánům v těle správně fungovat.
 • Pozice a dýchání také uvolňují části těla a prokrvují orgány.
 • Hormonální jóga tak podporuje celkový zdravotní stav, a to fyzický i psychický.
 • Posiluje pružnost těla, zvyšuje pohyblivost kloubů, zlepšuje metabolismus, detoxikuje organismus a omlazuje tělo.

Jde o jednoduché cvičení, které je rychlé a dynamické. Hormonální jóga je účinná jako celek, jednotlivé cviky jsou promyšleně seřazené a díky tomu fungují. Je tedy důležité dodržovat pořadí cviků a cvičit je správně. Nezbytná je také pravidelnost cvičení. Trápí vás hormonální nerovnováha? Vyzkoušejte následující bylinky na hormonální rovnováhu

Problémy, se kterými si hormonální jóga poradí

Hormonální jóga pak pomáhá při nejrůznějších potížích. Cvičení podle této metody se doporučuje ženám s následujícími problémy:

 • premenstruační syndrom (PMS)
 • silná a bolestivá menstruace
 • nepravidelná menstruace
 • ztráta menstruace a ovulace
 • menopauza
 • neplodnost (způsobená hormonální nerovnováhou nebo srůsty na vejcovodech)
 • šestinedělí
 • nízké libido
 • cysty na vaječnících
 • inkontinence
 • nedostateční činnost štítné žlázy
 • deprese a emocionální nestabilita
 • nespavost
 • padání vlasů, lámání nehtů, suchá pleť nebo akné

Hormonální jóga zkrátka pomáhá při všech problémech, které jsou způsobeny nebo nějak souvisí s hormonální nerovnováhou. Kromě toho hormonální jóga pomáhá proti stresu, který právě v těle způsobuje hormonální nerovnováhu. Chcete se zbavit nadměrného stresu? Zkuste meditaci před spaním

Hormonální jóga zlepšuje život

Kromě těchto účinků hormonální jóga celkově nabíjí energií, ženy jsou díky ní méně unavené a jsou schopné lépe zvládat veškeré starosti. Méně se stresují a umí stres lépe zvládat, cítí se plny optimismu. To se promítá nejen do toho, jak se cítí a jak vypadají, ale i do jejich vztahů s partnerem, rodinou, přáteli.

U žen, které trpí těmito problémy a které začnou cvičit podle metody hormonální jógy, obvykle velmi rychle nastává zlepšení stavu a zmírnění příznaků. Hormonální jóga jim pomáhá odstranit bolesti a křeče, dochází ke zpravidelnění či navrácení menstruace, stimuluje se ovulace. Dokonce ženy udávají výrazné zlepšení stavu už po jednom semináři či po měsíci pravidelného cvičení.

Hormonální jóga jako prevence

Hormonální jóga je vhodná nejen při řešení potíží, ale i jako prevence:

 1. Cvičit se doporučuje všem ženám po 35. roku, kdy právě u žen začíná klesat hladina estrogenu. Začínají se tak objevovat příznaky, které sílí v přechodu.
 2. Hormonální jógu by také měly cvičit ženy, které se připravují na umělé oplodnění.

Hormonální jóga cviky se naučíte na semináři a poté provádíte doma

Když nyní víte, jaké všechny možné účinky hormonální jóga má, možná byste si přály s ní začít. Pak není nic jednoduššího než si ve svém okolí najít studio, kde se hormonální jóga vyučuje. Výuka těchto cviků obvykle probíhá formou seminářů, na kterých se naučíte celou sestavu. Cvičit ji pak můžete kdykoliv doma – samotné cvičení pak zabere 30 minut. Účinky jsou zaručené při opakování 3x týdně.

Hormonální jóga není jen pro ženy

 • Hormonální jóga není jen cvičením pro ženy, účinná a vhodná je i pro muže. Stejně jako u žen harmonizuje hormonální systém, vyrovnává emocionální nestabilitu, zvyšuje libido a zkvalitňuje prožívání intimního života. A hormonální jóga cviky jsou dobré i pro jejich fyzickou stránku.
 • Stejně tak hormonální jóga může pomáhat i diabetikům. Rozhodně nenahradí léčbu, ale umí ji dobře podpořit. Pomáhá onemocnění lépe zvládat a předchází komplikacím.
 • Hormonální jóga je zkrátka skvělá pro všechny a všem dokáže zlepšit jejich život.

Chtěli byste vyzkoušet také další druhy jógy? Pak si přečtěte v našem článku, jaké druhy jógy máme


Stáhnout v PDF

Chcete se na cokoliv zeptat? Obraťte se na naše poradce:

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

MAHA NARAYANA olej 180ml

MAHA NARAYANA olej 180 ml, Link Naturals Products Masážní olej dle ájurvédské…

Cena: 289 Kč  399 Kč 

Kondicioner Kiss My Face - pro každodenní…

BIO kondicionér pro každodenní použití Zelený čaj a citrus Ta nejlepší BIO…

Cena: 179 Kč  249 Kč 

Kondicioner Kiss My Face - pro objem

BIO kondicionér pro objem - Kiss My Face Ta nejlepší BIO péče o vaše…

Cena: 179 Kč  249 Kč 

Organic ALOE VERA 1l EV - exp. 31.1.2020…

šťáva z listů, zlepšuje zažívání a trávení, posiluje organismus a…

Cena: 420 Kč  574 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte