Dieta podle Mačingové vás zbaví přebytečných kil a škodlivin. Naučte se lepšímu stravování

Ať už chcete pár kilo zhubnout, nebo jen chcete své tělo detoxikovat a očistit od nahromaděných škodlivin, nabízí se vám poslední dobou oblíbená dieta podle Mačingové. V cestě k vysněné postavě vám rozhodně může pomoct.

Dieta nebo detoxikace?

Nespokojenost s vlastní postavou je vlastností typickou pro většinu žen. Není pak divu, že některé z nich neustále zkouší všechny možné postupy, jak snížit svou hmotnost na ideální váhu a jak zmenšit obvod problematických partií. V jejich úsilí ženám pomáhají kromě hodin strávených v posilovně či jiným pohybem také diety. Těch, které slibují zázračné hubnutí bez námahy a s okamžitými výsledky, je nepřeberné množství. A stále se objevují nové.

Novinkou posledních let je také dieta podle Mačingové. Sama autorka, Antónia Mačingová, ji označuje spíše za detoxikační jídelníček. Jedno je však jisté – ať už chcete zhubnout, nebo jen chcete svému tělu dopřát detox, účinky této diety se vám budou líbit.

Dieta podle Mačingové – cesta k zdravému tělu

Antónia Mačingová postavila svůj stravovací program na předpokladu, že životní cyklus buněk v lidském těle trvá 28 dní. Během této doby tedy dochází k regeneraci a obnově buněk. Dieta podle Mačingové má za úkol tento proces podpořit, umožnit tělu detoxikaci a dodat mu potřebné živiny. Detoxikační jídelníček má změnit stravovací návyky a celkově životní styl, odstartovat tak cestu za zdravějším tělem. Nejde tedy úplně o hubnutí, i když úbytek na váze je jedním z výsledků této diety a vlastně takovým bonusem detoxikace.

Účinky diety podle Mačingové

Mnoho žen zkouší recepty Mačingové zejména kvůli hubnutí, detoxikační program má ale spoustu jiných účinků.

Konkrétně to jsou:

  • snížení hladiny cukru a cholesterolu v krvi
  • regulace krevního tlaku
  • zlepšení funkcí štítné žlázy a dalších orgánů
  • omezení otoků končetin
  • změna nezdravých stravovacích návyků
  • doplnění potřebných minerálů a vitamínů
  • snížení hmotnosti
  • zlepšení kvality pleti, vlasů a nehtů

Recepty Mačingové nastartují změnu jídelníčku

To všechno je možné díky speciálně upravenému jídelníčku. Recepty Mačingová vytvořila tak, aby potraviny a jejich skladba poskytly tělu co největší možné množství živin. Důležité je dané suroviny ničím nenahrazovat a dbát na jejich kvalitu.

Recepty Mačingová seskládala tak, že první týden detoxikace se zaměřuje na očistu střev a doplnění živin. Zejména v této části jídelníčku tak figuruje zelenina s vysokým obsahem vlákniny – zejména červená řepa a mrkev. V druhém týdnu hrají prim bílkoviny a sacharidy. Třetí týden by pak měl podle Mačingové vypadat ve stravování tak, jak jsme byli zvyklí jíst před dietou – jen je potřeba vyřadit všechny nezdravé návyky. Čtvrtý týden pak má přinést kýžené výsledky, tedy zdravější tělo.

Dieta podle Mačingové (2)Recepty Mačingové hodně pracují s mrkví.

Dieta bez hladovění

Dieta podle Mačingové má ještě další zásady, které je třeba dodržovat. Autorka doporučuje zejména pít hodně vody – denně 3 až 4 litry, ideálně převařené vody. Potěší také to, že se během dodržování detoxikačního jídelníčku nemusíme nijak omezovat – Antónia Mačingová tvrdí, že se má jíst do pocitu nasycení a rozhodně neomezovat dávky jídla. Důležité není kolik, ale co sníme. Je tedy podstatné jíst skutečně jen potraviny uvedené v receptech, nepřidávat ani nenahrazovat suroviny ničím jiným.

Postupná změna a lepší stravovací návyky

Dieta podle Mačingové rozhodně neslibuje, že po 28 dnech budete mít ideální váhu, zdravé tělo a můžete se stravováním podle pravidel končit. Detoxikační program je spíše začátkem vaší cesty za zdravým životním stylem a také třeba štíhlejším tělem, jakýmsi pomyslným nasměrováním stravovacího režimu. Po 28denní dietě či detoxikaci autorka doporučuje pokračovat takzvanou stupňovou metodou. Vhodné je využívat recepty Mačingové, které pracují zejména s dělenou stravou – potraviny dělí na sacharidové, bílkovinné a neutrální.

Právě v postupné změně stravovacích návyků tkví úspěchy této diety. Rychlé hubnutí totiž většinou končí jojo efektem, tedy opětovným rychlým ztloustnutím. Dieta podle Mačingové naopak umožňuje pomalejší změnu k lepšímu, která bude trvalá.

Dieta podle Mačingové (3)Do receptů podle Mačingové hojně zařadíte také červenou řepu.

Výhody a nevýhody aneb je dieta podle Mačingové pro mě vhodná?

Máte pocit, že jste právě objevili ideální dietu pro sebe? Nebojte se ji vyzkoušet. Jen je potřeba si uvědomit, že dieta podle Mačingové vyžaduje pevnou vůli – ostatně jako každá změna jídelníčku a stravovacích návyků. Potíž může být například v tom, že recepty Mačingová připravila z konkrétních surovin bez možnosti alternativ. Pokud tedy některou součást jídelníčku nemáte rádi, pravděpodobně vám recepty nebudou vyhovovat.

Jestli však zvládnete recepty dodržet, odměnou vám bude pročištěné tělo a samozřejmě také viditelný úbytek hmotnosti. Uvědomte si ale, že dieta podle Mačingové je pouze měsíční detoxikační program – není proto dobré se podle těchto receptů stravovat delší dobu. Místo toho zkuste upravit svůj někdejší jídelníček podle doporučení Mačingové. Vašemu tělu tak nebudou chybět žádné živiny a zároveň budete pokračovat v nově nastoleném zdravém způsobu stravování.


Stáhnout v PDF

Chcete se na cokoliv zeptat? Obraťte se na naše poradce:

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Rýže BASMATI výběrová SARIM 2kg

Kvalitní himalájská rýže Basmati. Obsahuje pouze extra dlouhá výběrová zrna…

Cena: 129 Kč  169 Kč 

ROZINKY černé RAW - sušené na slunci 250g

Sladké rozinky vynikající chuti, RAW kvalita Rozinky obsahují rosveratrol a…

Cena: 89 Kč  109 Kč 

AMALAKI sušené 200g FUDCO

Sušené plody ovoce amalaki, slazené Plod Amalaki je v ajurvédské medicíně…

Cena: 58 Kč  89 Kč 

ALOE VERA Gel ESI čistý 200ml

99,9%  Aloe Vera Zklidňuje suchou, podrážděnou a zčervenalou pokožku, na…

Cena: 179 Kč  239 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte