Finance ve vztahu

 

Mějte oddělené finance

Finance bývají častou příčinou sporů v partnerských vztazích. Není se čemu divit, pokud partneři nedodržují jedno základní pravidlo, a to je mít oddělené finance. Nemyslím tím, že by si měl každý doslova „hrabat na svém písečku“, je rozumné mít společnou kasičku, nebo spíše společný účet, ze kterého se hradí náklady na domácnost, účty, výdaje na děti apod.

Dohodněte se na částce

Musíte se ale předem dohodnout, kolik ne něj bude každý z vás dávat. To samozřejmě záleží na výši příjmu každého z vás, měla by to být ale poměrná část. Když vyděláváte dvakrát více než partner, měli byste i dvakrát více přispívat do společného fondu. Rozhodně by to ale neměly být všechny vaše vydělané peníze.

vztahNechávejte si svoje peníze

Vždy si nechejte část financí pro sebe a stejně tak ať si nechá i partner. To jsou vaše soukromé peníze, se kterými si můžete dělat cokoliv chcete. Můžete je utratit za něco, co tomu druhému přijde jako absolutní hloupost. Můžete si je odkládat, dávat na spoření, investovat na burze, jak budete chtít. Váš partner vám do toho nemůže mluvit a naopak, ani vás nemusí zajímat, že manžel polovinu svojí výplaty utratil v obchodě s vláčky nebo že manželka nechala „majlant“ v kosmetickém salónu.

O domácnost je postaráno, účty jsou zaplacené a není tudíž žádný důvod k hádkám. A o to přeci jde, nebo ne?


Stáhnout v PDF

Přečteno: 6595x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Evo, myslím, že tenhle mužský má větší starost o sebe a svůj majetek nežli o tebe, a to není nic dobrého pro vztah. Něco podobného jsem si prožila. I když ty sama by si se rozdala, neocení se nic. Pamatuj, že co do vztahu vkládáš, by se ti mělo… celý příspěvek

Souhlasím s Helou.

Dobrý den,

moc vám děkuji za tento článek. Je mi 26 let a dokončuji VŠ. Chodím s 35 letým partnerem, který ročně vydělává přes 300 000. Má u rodičů v domě svůj zařízený byt, vlastní drahé auto. Již od počátku našeho vztahu dbal na to, abychom do našeho vztahu investovali stejně, i když on vydělával 23 000 čistého(+ několika tisícové bonusy) a já při VŠ 6000. Na večeře do restaurací jsme nikdy moc nechodili,ale když jsme náhodou někam zašli, vždy jsme se v placení střídali. Nejvíc mě vždy mrzelo, že když jsem platila já, vybral si spoustu lahůdek za docela dost peněz, a když platil on, řekl mi, ať zaplatím pití. Podobné problémy jsme měli i o víkendu, kdy jsem u něj přespávala, vždy si postěžoval, jak je jídlo drahé a kolik jsme toho snědli.… celý příspěvek