Dýňový olej BIO 250ml

dynovy olej_vyrp13_24EU_BioLogo
Cena: 172  

Firma/Výrobce: Health Link

BIO panenský dýňový olej z prvního lisování za studena

Popis:
Paneský dýňový olej je získaný ze semínek dýně oranžové. Olej je šetrně lisován za nízkých teplot do 40 °C, bez přístupu světla a vzduchu. Je pro něj typická hnědočervená barva s nezapomenutelnou chutí po pražených oříšcích.

Dýňový olej je zdrojem minerálních látek, jako je např. vápník, železo, draslík, selen a hlavně zinek. Je bohatým zdrojem nenasycených mastných kyselin především kyseliny linolové (Omega-6) a kyseliny olejové (Omega-9).

Kyselina linolová přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi (příznivého účinku se dosáhne při přívodu 10 g kyseliny linolové denně).

Při lisování za studena nejsou použita chemická rozpouštědla ani jiné chemické látky.


Složení:
BIO panenský dýňový olej
 

 Výživové údaje na 100 g:
 Energetická hodnota  3700 kJ / 900 kcal
 Tuk  100 g
 Nasycené mastné kyseliny  20 g
 Mononenasycené mastné kyseliny  25 g
 - z toho kyselina olejová  24 g
 Polynenasycené mastné kyseliny  55 g
 - z toho kyselina linolová  55 g
 Vitamin E  7,71 mg (64 % RHP)

RHP - Referenční hodnota příjmu

Použití:
Vhodný pouze pro studenou kuchyni do salátů, zálivek, k sýrům, rybám, na dochucení hotových jídel. Není určen pro smažení, pečení, vaření! Nezahřívejte! Olej můžete používat k masážím páteře nebo při křečích v žaludku. Výborný je také v kosmetice na nehty, vlasy a péči o pokožku formou zábalu.

Balení: 
250 ml


Kategorie: Oleje, másla

Antioxidanty, Cholesterol, Energie, Imunita, Krevní oběh, Krevní tlak, Kůže, Nehty, Pleť, Prostata, Regenerace a rekonvalescence, Trávení, Vitaminy a minerály, Vlasy, lupy, Žaludek, Zuby, ústa


Antioxidanty, Cholesterol, Energie, Imunita, Krevní oběh, Krevní tlak, Kůže, Nehty, Pleť, Prostata, Regenerace a rekonvalescence, Trávení, Vitaminy a minerály, Vlasy, lupy, Žaludek, Zuby, ústaStáhnout v PDF

Přečteno: 292x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.