Dornova metoda řeší příčiny bolestí pohybového aparátu

PR článek

Foto, Dorn met

Máte problémy s pohybovým aparátem? Vnímáte bolest při určité aktivitě a nebo téměř stále? Zvažujete operaci? Do určíté fáze máte možnost řešit situaci aktivně. Pomoci může Dornova metoda, která úspěšně řeší příčinu bolesti, nikoli pouze bolest samotnou. 

Dnešní fyzicky i psychicky náročná doba na nás klade stále větší nároky. Dochází k jednostrannému zatížení jednotlivých svalů, následně pak posunu kloubního spojení a problémy jsou tu. A stále musíme vše stíhat, bez ohledu na bolest.

Úspěšným řešením může být srovnání těla Dornovou metodou

Co je Dornova metoda? Jedná se o promyšlený, ucelený a logický systém. Základem je vrácení kloubů a obratlů do původní, správné polohy jemnou manuální terapií za pomoci pacienta v dynamice. Vždy hledáme prvotní příčiny a souvislosti problémů. Řešit pouze důsledky je krátkozraké a nedostatečné.

foto, masáž

Nejčastější problémy, které Dornova metoda řeší:

  • Bolest kolene, kyčle (artróza): svaly, šlachy, případně vazy, menisky nejsou stejnoměrně zatěžovány a dochází k posunu v kloubním spojení. Základním krokem je srovnání základny těla, délky končetin, usazení kyčle, kolene. Artróza kloubu je poškození nevratné, ale okolní svaly, kloubní vazy a stav kloubní dutiny mají vliv na vývoj artrózy. Můžeme tedy již postupující artrózu zastavit či zpomalit a vyhnout se nepříjemné operaci.
  • Bolest kotníku, vbočený palec: je nutné srovnání těla, pak pravidelné poctivé a trpělivé  protahování příslušných svalů. Hlavně vbočený palec (halux) si vyžádá píli - tj. viklání, usazování a patřičné cvičení. Ale výsledek stojí za to. Úmorné bolesti jsou pryč a můžete si koupit pěkné pohodlné boty.
  • Bolest v křížové a bederní části: ano, je to ta pichalavá, bodavá bolest. Nemůžete se volně pohybovat. Ranní ztuhlost, delší chůze, pracovní vytížení - a vy se jen bojíte, kdy to "ve vás křupne". Vyhřezlá ploténka potřebuje okamžitou péči. Je třeba srovnat obratle páteře tak, aby došlo k uvolnění ploténky a kořenového nervu. Následné masáže a pravidelné cvičení s lanem dle MUDr. Smíška dávají předpoklad k životu bez bolesti a operací.
  • Bolest zad: různá deformace páteře, lordóza, kyfóza, skolióza. Ano, i tady je třeba srovnání celého těla, uvolnění zádových svalů pomocí masáží, baňkování. Při vážnějších stavech je nutné cvičení, ale život se stává pro nás plnohodnotným.
  • Bolest šíje, vdovský hrb: vystřelující bolest do hlavy, zvonění v uších – i to přináší nová doba. Stereotypní prací dochází k přetížení krční páteře a trapézových svalů. I zde je možná pomoc. Srovnáním těla, páteře, uvolněním svalů a posílením těch „lenivých“ svalů se velmi úspěšně zbavíme vdovského hrbu. Dle pokročilého stadia zatuhlosti a bolesti hlavy je pak nutné cvičení a uvolňování zatuhlých svalů masážemi. 

Máte problém otěhotnět, udržet plod? V některých případech je příčinou posunutá kostrč. Nesprávná poloha kostrče může také způsobit bolest při menstruaci a nebo pohlavním styku. Někdy stačí opravdu málo a život je opět úžasný.

Dornova metoda v Otrokovicích u Zlína

Pokud máte problémy s pohybovým aparátem, dovolte mi, abych Vás pozvala k sobě do Otrokovic a můžeme se společně podílet na jeho regeneraci. Naše tělo má tuto úžasnou schopnost, a proto dejme mu šanci. Mějme na paměti, že každá naše MYŠLENKA = ENERGIE.

Věra Miklová
studiovera.kvalitne.cz


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1715x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Vážení příznivci Dornovy metody, dovolte, abych Vás touto cestou pozvala do svého salonu v Otrokovicích na srovnání vašeho těla Dornovou metodou za letní zvýhodněnou cenu 550 Kč


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte