Domácí třezalková tinktura

třezalkaCo budeme potřebovat?

  • hrst květů z třezalky
  • vysokoprocentní alkohol

Třezalková tinktura - recept

Na tento recept použijeme rozkvetlé květy z třezalky tečkované. Když květ rozemneme v ruce, musí nám v ní zůstat načervenalý prášek. Tak poznáme, že je bylina už dostatečně rozkvetlá. Květy z třezalky si vložíme do uzavíratelné nádoby. Zalijeme vysokoprocentním alkoholem a uzavřeme. Necháme 3 - 4 týdny macerovat na temném místě a každý den protřepeme. Poté slijeme třezalkovou tinkturu a užíváme zevně nebo vnitřně po kapkách.

Třezalková tinktura - léčivé účinky

Třezalková tinktura působí jako rostlinné antidepresivum. Pomáhá bojovat se špatnou náladou a účinná je také na nervy. Kromě toho zlepšuje koncentraci a zklidňuje tělo, takže ji můžeme užívat například pro lepší spánek. Doporučuje se také při problémech s akné nebo při revmatu. Třezalkovou tinkturu si můžeme přidávat například do horké koupele. Třezalka nás krásně zklidní.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1715x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Tinktura z listu ginkgo biloba

Co budeme potřebovat? hrst lístků jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba)…

Cena:  Kč

Třezalkový olej 100ml IREL

Janův olej - Tělový olej s obsahem Hypericum perforatum Použití: Třezalkový…

Cena: 139 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte