Domácí tinktura z citrónové trávy

Domácí tinktura z citrónové trávycitronová trávaCo budeme potřebovat?

  • hrst snítek citrónové trávy
  • vysokoprocentní alkohol

Domácí tinktura z citrónové trávy - recept

Na tento recept si připravíme hrst snítek citrónové trávy. Tu si můžeme buď vypěstovat doma svépomocí, případně ji koupíme v tržnicích nebo v asijských prodejnách. Citrónovou trávu si nasekáme na menší kousky, vložíme jí do nádoby a zalijeme čirým alkoholem. Uzavřeme a necháme 3 až 4 týdny macerovat. Každý den protřepeme. Poté tekutinu slijeme do lahvičky a užíváme po kapkách po poradě s lékařem, případně při výrobě domácí kosmetiky.

Domácí tinktura z citrónové trávy - léčivé účinky

Citrónová tráva pochází z Asie a originálním názvem se jmenuje voňatka citrónová, anglicky potom lemon grass. Používá se jak při výrobě kosmetiky, tak v kuchyni při vaření. Má silné aroma, které připomíná citrusy. Je vhodná především pro ochucení masa nebo omáček, dále z ní můžeme připravovat čaj. Citronová tráva je pro naše zdraví velmi prospěšná, neboť má detoxikační účinky a pomáhá nám lépe se soustředit.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Tinktura z listu ginkgo biloba

Co budeme potřebovat? hrst lístků jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba)…

Cena:  Kč

Bio citronové dropsy 50g Rapunzel

Osvěžující cucavé bonbónky s chutí máty peprné bez syntetických aromat a…

Cena: 62 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte