Domácí tinktura z aronie

Domácí tinktura z aroniearonieCo budeme potřebovat?

  • hrst plodů aronie
  • vysokoprocentní alkohol

Domácí tinktura z aronie - recept

Plody z aronie pomačkáme na kaši, případně je můžeme rozmixovat v robotu. Vložíme je do uzavíratelné nádoby a zalijeme vysokoprocentním alkoholem. Poté nádobu uzavřeme a plody aronie v ní necháme macerovat tři týdny. Každý den protřeme. Po třech týdnech tekutinu z láhve slijeme přes sítko do lahvičky, plody můžeme ještě dále použít. Tinkturu z aronie užíváme po kapkách, například do čaje.

Domácí tinktura z aronie - léčivé účinky

Aronie neboli černá jeřabina je jedna ze zapomenutých bylin našich babiček. Dříve rostla na zahrádkách poměrně často, dnes už tak běžná není. Přitom aronie se řadí do superpotravin, a to díky vysokému obsahu vitaminů z řady B, C, E nebo P. Kromě toho aronie pomáhá zlepšovat pružnost a pevnost cév a je to dobrý antioxidant. Aronie má také široké využití v kuchyni. Vyrábějí se z ní například likéry, marmelády, kompoty i víno. Ze sušených plodů aronie si také můžeme připravovat čaj. Její plody se sbírají na konci léta a na podzim.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Tinktura z listu ginkgo biloba

Co budeme potřebovat? hrst lístků jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba)…

Cena:  Kč

Arónie sirup BIO 300ml Koldokol

Sirup arónie vyrobený ze 100 % šťávy z arónie v kombinaci s jablečným…

Cena: 104 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte