Domácí tinktura z anděliky čínské

domácí tinktura z andělikyandělikaCo budeme potřebovat?

  • kořen z anděliky čínské
  • vysokoprocentní čirý alkohol

Domácí tinktura z anděliky - recept

Na tento recept budeme potřebovat kořen z anděliky čínské. Můžeme použít buď sušený kořen, který koupíme ve specializovaných obchodech nebo ve zdravých výživách. Případně můžeme použít i čerstvý kořen, který si ale musíme důkladně očistit a nakrájet. Kořen z anděliky si vložíme do uzavíratelné nádoby a zalijeme čirým alkoholem tak, aby byl zcela ponořený. Poté nádobu uzavřeme a necháme měsíc macerovat na suchém a temném místě. Každý den protřepeme. Po 4 týdnech tinkturu scedíme a užíváme po kapkách jen po konzultaci s lékařem.

Domácí tinktura z anděliky - léčivé účinky

Jak už název napovídá, andělika čínská se k nám dostala z Číny. Odpradávna se ale pěstuje také v Japonsku. Tato bylina je vhodná zejména pro ženy, jelikož pomáhá zmírňovat menstruační bolesti nebo upravovat cyklus, a to díky přírodním hormonům, které obsahuje. U nás používáme také anděliku lékařskou, která má podobné ale výrazně slabší účinky.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Tinktura z listu ginkgo biloba

Co budeme potřebovat? hrst lístků jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba)…

Cena:  Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte