Domácí lopuchová tinktura

lopuchCo budeme potřebovat?

  • kořen z lopuchu menšího nebo lopuchu plstnatého
  • vysokoprocentní alkohol

Lopuchová tinktura - recept

Na tento recept budeme potřebovat kořen z lopuchu. Ten si buď můžeme koupit, nebo si ho sami nasbírat. U jednoletých rostlin se kořen sbírá na podzim, u dvouletých potom na jaře. Kořen si nakrájíme na menší kousky nebo si ho nastrouháme na struhadle. Vložíme ho na dno uzavíratelné nádoby a zalijeme čirým alkoholem tak, aby byl kořen úplně ponořený. Macerujeme 3 týdny a každý den protřepeme. Poté tekutinu slijeme a lopuchovou tinkturu užíváme po kapkách.

Lopuchová tinktura - léčivé účinky

Na bylinkářské účely se používají dva druhy lopuchu - lopuch menší a plstnatý. Kořen z rostliny stimuluje činnost jater a má také příznivé účinky na trávicí soustavu. Kromě toho se lopuch používá i na kožní problémy jako jsou různé vyrážky nebo pupínky. Z kořene lopuchu si kromě lopuchové tinktury můžeme vyrábět také odvar na posílení vlasů nebo čistící čaj.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1293x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Tinktura z listu ginkgo biloba

Co budeme potřebovat? hrst lístků jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba)…

Cena:  Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte