Najdeme vám tu správnou firmu.

Volejte 720 952 910

Hlavička

Trápí vás bolest zad? Častou příčinou je nevhodná matrace

16. 2. 2017

Osmihodinový spánek na matraci Magnistretch má podobný účinek jako 30 minut intenzivního strečinku.

 

S bolestí zad se během svého života setkala naprostá většina populace. Příčiny bolestí mohou být různého původu. Výrazně se na nich podílí špatný životní styl, stres či přetěžování určitých svalových partií. Velmi negativní vliv má rovněž nekvalitní matrace, která neumožňuje dostatečnou oporu páteři a regeneraci svalů. Výběr kvalitní zdravotní matrace dokáže vyřešit mnohé problémy, včetně bolestí zad. S pořízením nové kvalitní matrace docílíte zdravého spánku a budete se cítit mnohem lépe jak fyzicky, tak psychicky.

Matrace s aktivní regenerací těla během spánku

Pořídíte-li si správnou zdravotní matraci, její pozitivní vliv na tělo poznáte velmi brzy. Budete se cítit odpočatí, bolesti zad, šíje či krku pomalu ustoupí, docílíte zdravého spaní. Společnost Magniflex, odborník na kvalitní matrace s více než 50 letou tradicí, uvedla na trh naprosto převratnou novinku – matraci Magnistretch.

Na rozdíl od jiných matrací je matrace Magnistrech unikátní v tom, že zajišťuje rehabilitaci a aktivní regeneraci páteře. Zatímco vy spíte, tělo se nejen regeneruje a nabírá potřebnou energii, ale dokonce se protahuje a to bez vašeho přičinění. Zmírňuje se bolest v oblasti krční a bederní páteře a snižuje riziko vzniku svalových křečí. Díky tomu se budete cítit zdravěji, energičtěji a pocítíte zásadní úlevu od bolesti zad.

Matrace Magnistrech jsou sestaveny z kombinace kvalitních studených pěn a prodyšného potahu, který má prošitou vrstvu paměťové pěny. Matrace vznikaly ve spolupráci s anatomy, odborníky na zdravý spánek, ortopedy a dalšími odborníky, respektují tak veškeré potřeby těla pro zdravé spaní. Do vývoje se zapojila také univerzita v Zaragoze.

Matrace Magnistretch pomáhá páteř natahovat

Páteř lidského těla je silně zatěžována každým dnem. Po několika hodinách zátěže sesedne o 1 až 2 centimetry. Proto také většina lékařů doporučuje pravidelný strečink, protažení těla. Pomocí protahování dokážeme připravit tělo na zvýšenou zátěž, stejně jako zlepšit obyčejné fungování lidského těla. Matrace Magnistretch vychází právě z potřeby protahování těla. Díky vyjímečné patentované technologii dokáže totiž páteř natahovat, zatímco vy spíte.

Při zatížení matrace dochází pod plochou těla k roztahování horní vrstvy materiálu, což vede současně i k jemnému natahování páteře. Tento jev je dán díky skladbě vrstev ze zmíněné studené HR pěny. Ta má unikátně řešené šikmé průřezy – od poloviny napravo v jednom směru a od poloviny nalevo v druhém směru. Uprostřed jsou průřezy kolmé. Rozšířením na obou koncích matrace vzniká v obou směrech pohyb zajišťující právě jemné „natažení“ páteře do přirozené polohy a odstranění protitlaku. Tento pohyb jemně táhne záda, zvětšuje prostor mezi obratli a vytváří prostor pro regeneraci a revitalizaci meziobratlových plotének během spánku.

Matrace působí protisměrně, tj. od kyčelních kloubů jedním směrem k hlavě a druhým směrem k nohám. Tento pohyb jemně táhne záda a dochází současně ke zvětšení prostoru mezi obratli. Jedná se o zdravé spaní, během kterého dochází k regeneraci a revitalizaci meziobratlových plotének. Patentovaný systém matrace Magnistretch rovněž umožňuje lepší rozložení hmotnosti a díky paměťové pěně v potahu zlepšuje průtok krve. Matrace vede ke zdravému spánku jak v poloze na zádech, tak na boku.

grafico Magni Stretch

Řešení zdravotních problémů volbou kvalitní matrace

Výběrem nové zdravotní matrace výrazně zlepšíte svůj zdravotní stav – dochází ke znatelnému zmírnění již vzniklých zdravotních problémů či jim rovnou předcházíte. Zmiňovaná matrace Magnistretch od výrobce Magniflex napomáhá při:

  • bolesti kloubů
  • bolesti svalů a častých křečích
  • výhřezu ploténky
  • sesedání páteře
  • skřípnutí nervu v oblasti páteře
  • bolestech krční a bederní páteře

Zdravý spánek jako cvičení

Testy potvrdily, že po půl hodině strečového cvičení a protahování těla se dokáže páteř znovu natáhnout o 1 až 1,5 centimetru. Ke srovnatelnému efektu dochází v případě, budete-li 8 hodin spát na matraci Magnistretch. Zdravý spánek se tak vyrovnává cvičení a protahování. Vy spíte, tělo se regeneruje a podporuje vaši páteř, zádové svalstvo i klouby.

 Matrace jsou k dispozici ve dvou tuhostech a třech výškách. Klient si tak vybere přesně podle svých požadavků a propozic. Měkčí a vyšší typy zdravotní matrace jsou vhodné především pro osoby, které trápí nejen problémy s páteří, ale také s klouby. Všechny typy matrací pro zdravé spaní jsou k dispozici ve velkém moderním showroomu studia zdravého spaní v Boskovicích. Osobně si vyzkoušíte, které typy jsou pro vaše tělo nevhodnější. S tím vám pomůže i odborný školený personál.

Třetinu svého života strávíme spánkem. Pokud se snažíme o zdravý a kvalitní život, zatímco bdíme, o totéž bychom měli usilovat i během spánku. Zdravotní matrace jsou jedním z prostředků, které nám dopomohou ke zdravému spaní. To se ve výsledku odrazí na našem fyzickém i psychickém stavu.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Vážení příznivci studia Dobrého spánku v Boskovicích, s potěšením bychom vás chtěli pozvat na návštěvu našeho studia. Od 15.6. 2018 vás tu čeká hodnotný dárek k nákupu zdravotních matrací Magniflex.

Dobrý den, to zní velice příjemně :-) My jsme se chtěli zeptat na možnost zapůjčení matrace na vyzkoušení, protože zkušenost s touto značkou zatím nemáme.
Děkuji Irena Nováková

Dobrý den paní Nováková,
děkuji za Váš dotaz. Co se týká značky Magniflex, jedná se o výrobce s více jak 50-ti letou tradicí vlastního vývoje a výroby. Patří ke světovým lídrům v oblasti zdravého spánku. Ve svých výrobcích používá patentované pěny a ekologické materiály. Produkty prochází náročnými testy na kvalitu a nezávadnost materiálů. Zdravotní matrace a polštáře mají nejvyšší zdravotní certifikaci v rámci celé EU - tzv. Medical Device Class 1 - zdravotní produkt 1.kategorie. Při samotném výběru doporučuji matraci vždy vyzkoušet. Ani… celý příspěvek

Doporučujeme k tématu

Tulsi se zeleným čajem BIO 25 sáčků

Harmonická bio čajová směs Bazalky posvátné (Tulsi) a zeleného čaje,…

Cena: 83 Kč  118 Kč 

Tulsi Ginger BIO 25 sáčků

Lahodný organický bylinný čaj z Bazalky posvátné (Tulsi) a čistého zázvoru,…

Cena: 83 Kč  118 Kč 

Asafoetida - Čertovo lejno 50g

Silně aromatické koření, známe také pod názvem "čertovo lejno" Aromatická…

Cena: 55 Kč  75 Kč 

AMALAKI sušené 200g FUDCO

Sušené plody ovoce amalaki, slazené Plod Amalaki je v ajurvédské medicíně…

Cena: 59 Kč  87 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Dobrý kontakt k tématu

DOLCE VITA 2

Dobrý spánek Boskovice: Studio zdravého spánku

Studio Dobrý spánek se specializuje na odborné poradenství v oblasti zdravého spánku. Velký důraz...

postel4

Luxusní postele z přírodních materiálů Saffron Beds

Spánkem strávíme velkou část našeho života, a proto bychom výběru kvalitní postele měli...

Gruppe_web

SAMINA - zdravý spánek bez bolesti zad

Celou třetinu života prospíme. Místo, kde se ukládáme ke spánku, má nezanedbatelný vliv na naše zdraví a...

Polštáře pro zdravý spánek CÍSAŘ, v.o.s.

Trápí vás nespavost nebo nekvalitní spánek a musíte si někdy pomáhat i prášky na spaní? Vyzkoušejte...

Hajanka Blatná – zdravé spaní Jana Bláhová

Rodinná společnost Hajanka byla založena v roce 1992 v Hajanech u Blatné. Od této doby se zabývá...

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte