Najdeme vám tu správnou firmu.

Volejte 720 952 910

Hlavička

Úmrtí a s ním spojená administrativa – spolehlivá pohřební služba zajistí vše potřebné

18. 12. 2017

Při úmrtí blízké osoby nastává pro každého velmi náročné období. Bohužel není jen dobou smutku a truchlení, ale také náročnou chvílí zařizování pohřbu a důležité administrativy. Po úmrtí rodinného příslušníka je nutné zařídit celou řadu úkonů, které souvisejí s pohřbem samotným, ale také s vydáním úmrtního listu, přepisu majetku, dědickým řízením a dalším. Důležité je obrátit se na spolehlivou pohřební službu, která zajistí vše potřebné a poradí i s nutnou administrativou.

Potřebné doklady pro sjednání pohřbu

Při sjednávání pohřbu zesnulé osoby musíte navštívit pohřební ústav, kde se domluvíte na průběhu pohřbu i na dalších záležitostech. Obrátili jsme se na pohřebnictví Zdeňky Husákové v Hradci Králové 2 a vše podstatné jsme pro vás zjistili. „Při sjednávání pohřbu je důležité přinést doklad totožnosti zesnulého, jeho rodný a oddací list. Dále občanský průkaz sjednatele pohřbu, oblečení pro zesnulého, lékařskou zprávu a kartičku ZP,“ dozvídáme se. Zde je třeba ještě doplnit, že doklad totožnost a kartičku ZP si někdy nechávají v nemocnici.

Pohřební služba Hradec Králové 2 upozorňuje, že pokud zesnulého odvezla jiná pohřební služba, než kterou jste si vybrali, nejste povinni sjednat u ní pohřeb. Volba pohřební služby závisí čistě na vašem rozhodnutí.

Předejte oblečení pro zesnulého

Při návštěvě pohřební služby s sebou přineste i oblečení pro zesnulého, ve kterém by měl být pohřben. Pokud nebudete mít šaty k dispozici, pohřební služba jej obleče do pohřebního oděvu. Volba oblečení je na vás, oděv rozhodně nemusí být černý. Výjimkou nejsou ani pohřby v uniformách či dobovém kroji. Pokud má být zesnulý zpopelněn, přineste jen oděv bez obuvi.

Co vše obstará pohřební služba

Cílem pohřební služby je maximálně zjednodušit proces plánování pohřbu a následné administrativy. Proto při volbě spolehlivého a osvědčeného pohřebnictví nemusíte mít při plánování žádné obavy, se vším vám rádi pomohou. V případě zájmu vám také odpoví na dotazy.

Pohřební služba je schopna obstarat veškeré záležitosti související s přípravou pohřbu zesnulé osoby. Vždy závisí na přáních pozůstalých a na variantě pohřbu, pro který se rozhodnou. Mezi standardní služby patří například:

  • návrh smutečního oznámení a jeho tisk
  • převoz zesnulého a jeho příprava
  • kremační nebo církevní obřad, rozptyly
  • zajištění kněze, řečníka, hudby
  • příprava květinových darů, potisk stuh
  • administrativa – vrácení kartičky ZP, zařízení úmrtního listu
  • prodej uren, rakví, svíček a dalších potřeb

Varianty pohřbu – zpopelnění nebo uložení do hrobu

Při sjednávání pohřbu se musíte rozhodnout pro jednu z jeho variant. Pohřební služba se postará o zajištění jednoduchých, ale i velkých pohřbů s plánovanou hojnou účastí. Nejjednodušší a cenově nejdostupnější variantou je kremace bez obřadu. V případě zájmu o zpopelnění existují i další varianty – rozloučení v obřadní síni či rozloučení v kostele.

Pohřební služba pomůže i se zajištěním církevního pohřbu, s nímž se pojí následné uložení do hrobu či do hrobky. Pohřebnictví Hradec Králové 2 dodává, že pozůstalí nemusí mít z plánování pohřbu žádné obavy. Každá spolehlivá pohřební služba pozůstalým poradí, vede je krok po kroku, doporučí vhodné řešení a postará se o to, aby se na nic nezapomnělo.

Administrativa po úmrtí rodinného příslušníka

Uskutečněním posledního rozloučení starosti pozůstalých nekončí. Je třeba zajistit řadu administrativních úkonů. Pohřební služba zajistí vydání úmrtního listu a vrátí kartičku pojišťovny, pokud ji rodina má. Notář se rodině ozve sám.

Za určitých podmínek můžete mít nárok na pohřebné, o něj se přihlásíte na úřadu práce. Může se vás týkat také změna stavu v občanském průkazu, v takovém případě musíte na příslušném úřadě zažádat o vydání nového. Postarejte se také o převod smlouvy o odběru plynu, vody a elektřiny. Náročné jsou záležitosti související s převody nemovitostí a s dědickým řízením. „Administrativa spojená s úmrtím nemusí být jednoduchá. Našim klientům vždy podáme pomocnou ruku a poradíme, na koho se obrátit a na co nezapomenout,“ dodává pohřební služba Hradec Králové 2.

Pokud i vaši rodinu potkala nepříjemná situace v podobě ztráty blízké osoby, obraťte se na osvědčené spolehlivé pohřebnictví s dobrými referencemi. Snažte se minimalizovat své starosti a přeneste je právě na pohřební službu. Zahrňte se dalšími rodinnými příslušníky a přáteli a navzájem se podporujte. Úmrtí blízké osoby je fyzicky i psychicky náročnou záležitostí, společnými silami a soudržností se s ním ale vyrovnáte. 


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1878x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

za mě, jsou pohřební služby, aspon ta se kterou jsem už 2x jednala, příživníci na zármutku, no, někdo to dělat musí, ale největší ... jsou OSA! ... pokoj mrtvým a smilování pro živé...

V těchto oblastech je osvěta na místě. Bohužel my jsme neměli štěstí na dobrého rádce. Jsem ráda, že existují takovéto články.
Zdraví
IW

Tento příspěvek byl smazán,
neboť porušil etiku diskuze na portále Spektrum Zdraví.

Redakce

Doporučujeme k tématu

Adžvajen celý 50g DNM

Kopytský kmín, indické koření Složení: adžvajen celý (Trachyspermum…

Cena: 26 Kč  33 Kč 

Rýže BASMATI výběrová SARIM 2kg

Kvalitní himalájská rýže Basmati. Obsahuje pouze extra dlouhá výběrová zrna…

Cena: 139 Kč  169 Kč 

ROZINKY černé RAW - sušené na slunci 250g

Sladké rozinky vynikající chuti, RAW kvalita Rozinky obsahují rosveratrol a…

Cena: 83 Kč  109 Kč 

AMALAKI sušené 200g FUDCO

Sušené plody ovoce amalaki, slazené Plod Amalaki je v ajurvédské medicíně…

Cena: 58 Kč  89 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Dobrý kontakt k tématu

1

Zdeňka Husáková: pohřebnictví Hradec Králové

O důstojné poslední rozloučení se zesnulými se v Hradci Králové stará přes 25 let pohřební služba...

Pohřební služba Hustopeče: pohřební služby a poradenství

Smrt blízkého člověka je smutnou a psychicky náročnou událostí. Nicméně i v tuto...

roses-61203_1920

Maurenc - pohřební služba, Kaplice

Maurenc - pohřební služba pro Kaplice a okolí poskytuje komplexní služby v oboru pohřebnictví. Profesionálně a s...

089

Pieta Trejbal s.r.o.: soukromá pohřební služba Pardubice a Přelouč

Stejně jako narození, i smrt je přirozenou součástí života. Soukromá pohřební...

nohel bg

Vincenc Nohel: Pohřební služba Vyškov a Brno

Pohřební služba Nohel s působností ve městech Vyškov a Brno je připravena podat pomocnou ruku...

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte