Najdeme vám tu správnou firmu.

Volejte 720 952 910

Hlavička

Ochraňte váš dům před zloději. Máme pro vás několik rad, jak zabezpečit dům

28. 6. 2019

Přestože počet vloupání do nemovitostí rok od roku pozvolna klesá, rozhodně to neznamená, že vám návštěva zloděje nehrozí. S podobnou eventualitou se vyplatí počítat dopředu, čemuž by mělo odpovídat také zabezpečení. Obecně platí, že zvolené zabezpečení by mělo být schopné dopadnout zloděje přímo při činu. Pozdější dopadení bývá mnohdy problematické například proto, že zloději získá dostatek času k tomu, aby některé z ukradených věcí prodal neznámo komu, čímž byste o ně mohli nenávratně přijít.

Zabezpečení objektu: nejprve zhodnoťte silné a slabé stránky vašeho bydlení

Ze všeho nejdříve se zaměřte na slabá místa domu. Obzvláště prověřte všechny myslitelné přístupové body, ať už se jedná o okno do zahrady, balkon či dveře, které v případě nevyhovujícího zabezpečení představují velmi snadný cíl. Ve zmíněných případech platí obecné pravidlo, podle nějž se zkrátka a dobře vyplatí připlatit za kvalitnější materiály. Ty se vyznačují delší životností a menší náchylnosti k opotřebení, kterého by zloděj mohl využít.

Ani tím však některé lapky neodradíte. Občas se proto na těchto zranitelných místech objevují mříže, které nicméně nemusí každému vyhovovat po estetické stránce. V takových případech přichází na řadu elektronické zabezpečení.

O komplexní zabezpečení domu se postará pult centralizované ochrany

Součástí komplexního zabezpečení by mělo být připojení k pultu centralizované ochrany, díky němuž na podezřelé chování v reálném čase upozorníte operátora, který může na místo přivolat zásahovou jednotku a přispět tím tak k možnému zadržení pachatele ještě na místě činu. Bezpečností služby ve spolupráci s pultem centralizované ochrany poskytuje v Praze například bezpečnostní agentura Usir Security.

V případě, že je pult centralizované ochrany propojený s kamerovým systémem, může operátor policistům prakticky okamžitě poskytnout velmi přesný popis pachatele, což může v některých případech zásadně usnadnit jeho dopadení.

Zloději kradou ve dne i v noci. Pomůže nepřetržité zabezpečení

Ptáte se, ve kterou denní dobu zloději nejčastěji kradou? Mnoho z vás by pravděpodobně odpovědělo, že v noci. Pachatelé přitom velmi často využívají nepřítomnosti majitelů, kteří jsou v práci, a snaží se do nemovitostí dostat i za bílého dne. Z toho plyne, že správné zabezpečení by mělo být nepřetržité, čehož můžete díky službám bezpečnostní agentury Usir Security dosáhnout. Její operátoři budou na váš majetek prostřednictvím pultu centralizované ochrany dohlížet nonstop.

Jak zabezpečit dům? Zastrašte zloděje

Zloděje jen tak něco nevystraší, obzvláště pokud jsou ochotni za účelem zisku porušit zákon. Jednou z největších překážek je pro ně alarm. Ten může mít několik různých podob. Nejednomu majiteli se bezpochyby osvědčili čtyřnozí hlídači, kteří kromě hlasitého a neúnavného štěkání dokáží zloděje také velmi nepříjemně kousnout.

Hlídací pes však není jediným bezpečnostním zařízením na trhu. Čím dál oblíbenější jsou bezdrátová zabezpečovací zařízení, kterým při správné montáži neunikne sebemenší pohyb. O instalaci těchto zařízení se starají bezpečností firmy, jejichž zaměstnanci jsou náležitě vyškolení, aby v jakémkoliv exteriéru či interiéru poznali vhodné místo, kam zmíněný bezpečnostní systém umístit.

Zaměstnanci bezpečnostní agentury Usir Security z Prahy 4 pro vás připraví to nejefektivnější ochranné řešení.

Při zabezpečení objektu pomáhají moderní technologie

Jedním z prvků moderního zabezpečení je tzv. bezdrátový detektor s vestavěnou kamerou. Jakmile zmíněný detektor zaznamená pohyb, okamžitě aktivuje nejbližší bezpečností kameru, která zdroj pohybu zachytí jako sérii několika fotografií nebo videozáznam. Získaný materiál pak následně automaticky rozešle majiteli nemovitosti a zaměstnancům operačního střediska, kteří mohou podnikat další kroky – jako například kontaktovat policisty.

Pokud se skutečně jedná o zloděje, tak díky kamerovému záznamu získáte nezvratitelný důkaz použitelný u soudu.

Bezpečnostní systém funguje také jako preventivní opatření

Bezpečností systém a všechny jeho součásti jsou konstruovány tak, aby je zloděj nemohl jednoduše vyřadit z provozu. Pouhá přítomnost zabezpečovacího zařízení má účinnou preventivní funkci. Jakmile totiž zloděj alarm odhalí, v mnoha případech se o vloupání do dané nemovitosti vůbec nepokusí. V takovém případě svůj majetek nejen ochráníte před ukradením, ale zároveň si vyhnete také škodám na majetku, který by zloděj jinak během vloupání poškodil.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Adžvajen celý 50g DNM

Kopytský kmín, indické koření Složení: adžvajen celý (Trachyspermum…

Cena: 26 Kč  33 Kč 

Bezinková šťáva 100% Beutelsbacher 0,7l…

100% bezinková šťáva Čerstvá vylisována šťáva z plodů divoce rostoucího…

Cena: 72 Kč  87 Kč 

Rýže BASMATI výběrová SARIM 2kg

Kvalitní himalájská rýže Basmati. Obsahuje pouze extra dlouhá výběrová zrna…

Cena: 139 Kč  169 Kč 

ROZINKY černé RAW - sušené na slunci 250g

Sladké rozinky vynikající chuti, RAW kvalita Rozinky obsahují rosveratrol a…

Cena: 83 Kč  109 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Dobrý kontakt k tématu

Fotolia_141072643_M

Regály pro sklady, prodejny i domácnosti od Služby, stavby, montáže, spol. s r.o.

Firma Služby, stavby, montáže, spol. s r.o. se zaměřuje na...

Bárta Ornst Elektro – průmyslová i domovní elektroinstalace

Společnost Bárta Ornst Elektro provádí elektrikářské práce u novostaveb i při...

05

Et Euro Teplo, a.s.: český výrobce kamen v Domažlicích

Česká firma Et  Euro Teplo, a.s. v Domažlicích patří mezi přední výrobce a dodavatel...

level panel

Jiří Žabka - Level: autodoprava Klatovy

Dopravní společnost Jiří Žabka - Level se zaměřuje na zásilkovou a kamionovou službu jak pro soukromé, tak...

SONICO-Servis Ing. Ivo Mayer: zabezpečovací a kamerové systémy Praha 3

O veškeré kamerové, zabezpečovací a přístupové i jiné systémy se postará...

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte