Hlavička

Podtrhněte svou osobnost díky zdobení nehtů

23. 3. 2016

Zkrášlování ženského zevnějšku není v dnešní době ničím neobvyklým. Make-up, pravidelné návštěvy kadeřníka a starost o šatník jsou považovány za zcela běžné. Velké oblibě se však stále také těší zdobení nehtů v nejrůznějších podobách. Zdobení však není výkřikem posledních let, věnovali se mu již ve starověkém Egyptě, kde k těmto účelům využívali hennu. Dnes se kosmetické salony předbíhají v počtu nabízených metod, jak své nehty učinit ještě krásnějšími. Vybírat můžeme mezi klasickými laky, gelovými laky, umělými nehty nebo třeba ozdobnými razítky.

Vyzkoušejte originální metody ve zkrášlování rukou

I díky tak malé ploše na těle, jakou jsou vaše nehty, můžete změnit váš vzhled k nepoznání. Pěstěné a čisté nehty by pro každého z nás měly být samozřejmostí. Ovšem pokud si přejete být více originální, zkuste sáhnout po odvážnější nehtových kreacích. Vaší fantazii se skutečně žádné meze nekladou, protože šikovná manikérka dokáže vykouzlit velké množství vzorů a obrázků.

Díky zdobení nehtů se může každá žena proměnit k nepoznání a také zvýšit své sebevědomí. Nehtové kreace mohou zdůraznit vaši aktuální náladu – stejně tak jako se podle nálady můžeme obléct, můžeme si stejné vyjádření dopřát i díky pěstěným nehtům. Svůj temperament podtrháváme výraznějšími tóny, jakými jsou odstínu červené, něžné rysy zase pozvedneme díky pastelovým barvám. Často se zdobení nehtů využívá při speciálních příležitostech, jakými jsou svatby, večírky, plesy, Vánoce a podobně. Ani v těchto situacích vás vaše fantazie rozhodně neomezuje.

Zdobení nehtů se v dnešní době provádí velkým množstvím technik. Představme si některé z nich:

  • Zdobení barevným gelem
  • Obtisky
  • Vkládání kamínků
  • Malba
  • Akrylové zdobení (2D, 3D)
  • Speciální laky

Stále oblíbené gelové nehty jsou v podstatě totožné s bílou francouzskou manikúrou, ovšem v tomto případě se nemusíte omezovat barvou. Využívané barevné gely mohou hrát všemi barvami, ale také je možné přidávat například třpytky.

Obtisky neboli razítka na nehty je možné aplikovat přímo na nalakovaný nehet. Existují dva druhy obtisků – jedny se nanášejí na suchý nehet a druhé je třeba nejdříve namočit. Razítka na nehty je následně nutné přelakovat svrchní vrstvou průhledného laku.

Pokud se nespokojíte s pouhým lakem na nehty a chcete vaše ruce povznést ještě o jeden level výše, můžete si na nehty nechat aplikovat kamínky. Do ještě vlhkého laku se vkládají nejrůznější druhy štrasových kamínků, také zlaté nebo stříbrné perličky či zrníčka. Vykládají se jimi různé tvary či mohou sloužit k dozdobení.

I tak malá plocha, jakou je nehet, může fungovat jako malířské plátno. Při této technice se užívají akrylové barvy, malby se většinou využívá při speciálních příležitostech. Mezi takové se řadí například výročí, svátek svatého Valentýna nebo Vánoce. Tento přístup je velice časově náročný.

Akrylové zdobení je možné využívat k vytváření nejrůznějších motivů jako jsou zvířata nebo květiny. Většinou se výběr odvíjí od zručnosti a praxe manikérky. Velmi často se tato technika využívá při zdobení nehtů nevěsty.

Dnes existují i speciální laky, které sami o sobě dokáží vytvořit zdobicí efekt. Tento typ laků je v současnost velice oblíbený a hojně používaný. Vykouzlíte díky němu například abstraktní vzory – ještě do mokrého laku na nehtech aplikujete jiné barvy, které následně rozetřete párátkem. Můžete si vyhrát s ornamenty a ty následně dozdobit.

Razítka na nehty si můžete nanést i doma

Stále více žen si zdobí své nehty samy doma. To je umožněno i díky rozšiřující se nabídce laků na nehty, nejrůznějších razítek nebo samolepek. Razítka na nehty vám pomohou vykouzlit krásné obtisky s úžasnými obrázky. Navíc ze všech vybraných technik představují opravdu jednoduchý způsob, jak si zajímavě a rychle zkrášlit ruce.

Pokud si pořídíte razítka na nehty, budete k tomu potřebovat i další nezbytné vybavení, abyste s výsledkem mohla být spokojená. Společně s razítky si také kupte:

  • Speciální lak - klasický lak nemá potřebnou hustotu
  • Razítko se stěrkou
  • Razítkovací destičku s motivem

Při zdobení nehtů doma si musíme nehty dopředu připravit. Nehty si nalakujeme nebo je upravíme pomocí modeláže nehtů (je na vás, zda zvolíte akrylovou nebo gelovou úpravu). Speciální lak pak naneseme na destičku s motivem a stěrkou ho setřeme, aby zůstal pouze v drážce motivu. Ten pak přeneseme na houbičku, kterou obtiskujeme na nehet. Motiv necháme dobře zaschnout a až poté přetřeme průhledným lakem. Pokud ve své domácí výbavě máte také UV lampu, můžete razítka přetřít i finish gelem.

Při práci s razítky na nehty je nutné uplatnit svou zručnost a rychlost, neboť lak na destičce rychle usychá – motiv se tak na razítko nemusí otisknout celý. Při této technice proto nedoporučujeme dlouho váhat a mít všechny potřebné nástroje nachystané u sebe.

V domácím prostředí si kromě razítek můžete na nehty aplikovat také samolepky nebo využít dekorační šablony. Samolepky jsou nejčastěji k dispozici v podobě květů a ornamentů, setkáváme se s barevnými i černými variantami.

Zdobit lze i houbičkou na nádobí

Technik zdobení nehtů je velká spousta a ne vždy musíme nakupovat drahé vybavení, abyste si ruce mohla upravit i vy. Vystačit si můžeme pouze s dvěma oblíbenými laky, průhledným lakem a houbičkou na nádobí.

Nehty si nejdřív nalakujeme oblíbeným lakem na nehty a necháme jej zaschnout. Na houbičku si pak naneseme trochu druhého laku, který na nehet obtisknete. Pokud se nám lak dostal mimo nehet, začistíme jej odlakovačem. Plochu pak zalakujeme průhledným lakem, který výsledku dodá potřebný lesk. Vyzkoušet můžeme různé barevné kombinace - výsledek má skutečně skvělý efekt.

Pozvednout vzhled nehtů můžeme i samy díky nejrůznějším třpytkám či glitterům. Pokud jste zručná, můžete si na nehty namalovat například motivy zvířátek.

Zdobení nehtů jako součást historie

Mohli bychom si myslet, že zdobení nehtů je výdobytkem moderní doby. Ovšem není tomu tak. Archeologické nálezy dokládají, že již patnáct tisíc let před naším letopočtem využívali tehdejší pralidé mušle a kameny nejen ke stavbě obydlí, ale také ke tvarování nehtů. Postupem času se vytvořila i dnes známá pozice manikérky, což dokládají nálezy již v babylonských hrobkách, kde byly tyto ženy pohřbeny. Z toho se dá usuzovat, že toto povolání bylo vysoce ceněné.

Zdobení nehtů je dnes výhradní záležitostí žen, ovšem v dřívějších dobách tomu tak rozhodně nebylo. Své nehty zdobili před bitvou válečníci, různé barvy odlišovaly sociální vrstvy a například v Číně hrála zásadní roli délka nehtů, která dokazovala postavení muže či ženy. Čím delší nehty, tím lepší. Výjimkou nebyla ani délka nehtů okolo pětadvaceti centimetrů.

Pokud se posuneme v historii dále, zdobení nehtů a péče o nehty se stala běžnou součástí života žen v 50. letech 20. století. Samozřejmě k tomu také přispěl vývoj nejrůznějších technik a jejich dostupnost. Zpočátku se na prodlužování nehtů používaly části skutečných nehtů, v 60. letech se na trh dostaly akryly, které ve zdobení nehtů znamenaly velký posun, i když měly i své stinné stránky – například co se týče jejich tvrdosti a zápachu při aplikaci.

I proto se následně začalo experimentovat s gely, které v UV podobě vyšly na výsluní na začátku 90. let. Během této doby se zdobení nehtů plně dostalo do módního podvědomí a stalo se službou, za kterou byli lidé ochotní platit i velmi vysoké částky.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Super článek))

Doporučujeme k tématu

BIO Esenciání olej LEVANDULE 10ml Oléanat

Přírodní BIO éterický olej na popáleniny, bolesti hlavy, proti stresu…

Cena: 249 Kč  325 Kč 

Krém na obličej a tělo s kurkumou Ayuuri…

Krém na problematickou a citlivou pleť, zklidňuje a hojí Pleťový krém je…

Cena: 180 Kč  228 Kč 

Krém na obličej a tělo s neemem Ayuuri

Na mastnou a problematickou pleť, antibakteriální účinky Pleťový krém je…

Cena: 180 Kč  228 Kč 

Propolisový sprej pro svěží hrdlo 20ml

Doplněk stravy určený k péči o horní cesty dýchací s mentolovou příchutí.…

Cena: 99 Kč  129 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte