Hlavička

Jsou právě pro vás akrylové nehty dobrou volbou?

23. 12. 2015

O své ruce by měla alespoň v základním měřítku pečovat každá žena. Jsou totiž stejně jako čisté oblečení nebo upravené vlasy naší vizitkou. Pokud patříte mezi ty, které bez dokonale upravených nehtů neudělají ani krok, pravděpodobně pro vás manikúra není ničím cizím. Jenomže kterou si vybrat, když existuje tolik možností? Klasické nalepovací umělé nehty nebo gelové nehty asi znáte. Ale říká vám něco také pojem akrylové nehty? Tento způsob úpravy nehtů si možná zamilujete.

Dokonalá odolnost a tvrdost

Obrovskou výhodou akrylových nehtů je jejich pevnost. Jsou velmi odolné, takže se hodí i pro ty ženy, které pracují manuálně, jejich ruce jsou namáhané, nebo častěji vystavované chemickým prostředkům. Akrylové nehty se vyznačují především tím, že jsou velice tvrdé, ale současně pružné. Zároveň jsou tenké, takže působí přirozeně a hezky. Právě díky těmto vlastnostem jsou ve světě už dlouhou dobu populární.

Která žena by nechtěla mít perfektně upravené nehty? Akrylové nehty vydrží i při práci, která obyčejné laky nebo méně odolné zdobení ničí. Zdobení, která si touto cestou můžete nechat aplikovat, je celá řada. Můžete zvolit jak jednoduchou, elegantní a přirozenou variantu, tak i bohatě zdobené a velmi výrazné nehty. Mezi trendy ve zdobení patří všelijaké kamínky, květinky, ornamenty a tak dále. Ozdoby mohou být jak 3D, tak i zapracovány přímo do akrylu tak, že povrch nehtu zůstane hladký. Akrylové nehty můžete také samozřejmě libovolně obměňovat, takže vaše ruce mohou být klidně každý měsíc jiné.

Jak proces aplikace nehtů probíhá?

Akrylové nehty se aplikují podobně, jako ty gelové. Rozdíl je v použitých materiálech a některých pomůckách. Na rozdíl od gelových nehtů se akrylové nehty neaplikují za pomocí UV záření. Vymodelují se pomocí směsi akrylového prášku (pudru) a speciální tekutiny, která ke ztuhnutí UV lampu nepotřebuje a schne na vzduchu. Pokud vám z jakýchkoli důvodů tedy nedělá UV záření dobře, jsou pro vás akrylové nehty ideální volbou.

Pokud se rozhodnete akrylové nehty vyzkoušet, měla byste si nejprve najít kvalitní nehtové studio. Tak, jako u každé činnosti, tak i tady platí přísloví, že když dělají dva totéž, není to totéž. Nekvalitní, neprofesionální a odbytá aplikace vás může stát nejen nevzhledné nehty, ale v horším případě i zdravotní nepříjemnosti.

Vaše návštěva u nehtové designérky bude trvat přibližně hodinu. Doba se samozřejmě liší podle náročnosti zdobení, zručnosti manikérky a tak dále. Nejprve se domluvíte, jakou délku a zdobení nehtů si představujete. Zkušená manikérka vám bude schopná poradit, co je právě pro vás ideální. Potom vaše nehty odlakuje, odmastí, zmatní pomocí jemného bloku a tím i připraví na samotnou aplikaci akrylu. Bez těchto příprav by akryl k nehtu nepřilnul, proto se nesmí podcenit.

Tip, šablonka, podkladová báze - nezbytnosti pro akrylové nehty

Poté společně vyberete ten správný tip (umělý nástavec na nehet, který váš přírodní nehet prodlouží), popřípadě šablonku, podle toho, jakou chcete výslednou délku a tvar nehtu. Nehtová designérka vám pomocí speciálního lepidla aplikuje tipy, zastřihne je pomocí kleštiček a zbrousí přechod mezi typem a nehtem, aby byl pozvolný a nešel ve výsledku vidět. Následně nanese podkladovou bází (primer), který nehet vydesinfikuje a zároveň připraví na akryl.

Nyní přichází řada na samotný akryl. Ten se nanáší pomocí speciálního štětečku a kapalného roztoku, který umožňuje, aby se akrylový prášek dal pěkně roztírat. Akryl schne na vzduchu poměrně rychle, takže zanedlouho už je možné aplikovat laky a zdobení. Poté už vám manikérka provede poslední úpravy, aby byl vzhled nehtů dokonalý.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Krém na obličej a tělo s kurkumou Ayuuri…

Krém na problematickou a citlivou pleť, zklidňuje a hojí Pleťový krém je…

Cena: 180 Kč  228 Kč 

Krém na obličej a tělo s neemem Ayuuri

Na mastnou a problematickou pleť, antibakteriální účinky Pleťový krém je…

Cena: 180 Kč  228 Kč 

Propolisový sprej pro svěží hrdlo 20ml

Doplněk stravy určený k péči o horní cesty dýchací s mentolovou příchutí.…

Cena: 99 Kč  129 Kč 

LIVER PLUS 60kps.

Přípravek z ájurvédských bylin určený pro játra Účinky: Chebule…

Cena: 199 Kč  230 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte