Hlavička

Gelové nehty zvládnete i doma, chce to jen cvik

10. 8. 2015

Upravené ruce značně přispívají k dobrému dojmu z člověka. Každá žena by tedy o ně měla pečovat. A k tomu neodmyslitelně patří i péče o nehty. Gelové nehty jsou jen jednou z mnoha možností, které se nám nabízí. Někdo dává přednost co nejpřirozenějšímu vzhledu a dopřává si pouze manikúru bez dalších úprav, někdo propadl kouzlu japonského p-shine, někdo si zamiloval nehty akrylové. Pokud se však chcete dozvědět více o nehtech gelových, čtěte dál.

Proč zvolit gelové nehty?

Pokud hledáte ideální způsob úpravy nehtů, ať už na svatbu, ples či na běžné nošení, nebojte se vyzkoušet nehty gelové. Jedná se o poměrně nenáročný a zároveň velmi elegantní způsob úpravy. Navíc pokud jsou dělány skutečně kvalitně, ušetří vám na několik týdnů starosti a námahu s pilováním, lakováním a tak dále.

Gelové nehty jsou oproti obyčejným lakům odolné, ohebné, dlouhotrvající a určitý čas nevyžadují zásahy. Navíc se dají udělat také velice přirozeně, aby okolí ani nepoznalo, že nejsou vaše. A po krátké době si na ně zvyknete tak, jakoby vaše opravdu byly. Další výhoda spočívá v tom, že používaný gel je k nehtům ve srovnání například s akrylem poměrně šetrný. Pokud máte ráda změny, potěší vás jistě veliká variabilita délek, tvarů, vzorů, ozdob i barev.

Jak dosáhnout krásných gelových nehtů bez komplikací?

Když se rozhodnete, že gelové nehty jsou pro vás to pravé, musíte si ještě rozmyslet, jaké si přejete. Můžete si totiž nechat vytvořit jak nehty přirozené a krátké, například s francouzskou manikúrou, tak i dlouhé rudé s bohatým zdobením. Záleží jen na vás. Společně s odbornicí pak na místě doladíte potřebné detaily podle typu, délky a kvality vašich nehtů.

Dalším důležitým krokem je vybrat si spolehlivé nehtové studio s dobrým jménem a výsledky. Dávejte si pozor na nekvalitní a přehnaně laciné služby, které jsou dnes velmi často nabízeny. Zákaznice však z takovýchto zařízení chodí často nešťastné a se zničenými nehty.

Postup tvorby gelových nehtů pomocí tipů či bez nich

Průběh tvorby gelových nehtů se lehce liší zaprvé podle toho, jestli jste si zvolila nehty dlouhé, krátké, barevné, bezbarvé, hranaté, oválné, jaké chcete zdobení atd. Druhou věcí je také to, jestli se bude jednat o aplikaci s tzv. tipem nebo bez tipu. Tip je jednoduše řečeno taková šablonka, která vám váš nehet prodlouží do požadované délky a tvaru. V podstatě se jedná o kousek nehtu umělého. Při samotné tvorbě je pak zapotřebí především sada na gelové nehty a UV lampa na nehty.

Pokud máte vlastní nehty krátké a přejete si mít dlouhé, budete muset zvolit variantu s tipem, který se aplikuje na váš nehet přírodní. Aplikace gelu na váš přirozený nehet se volí tehdy, když máte buďto nehty dost dlouhé a silné, nebo si zkrátka přejete délku svých nehtů zachovat takovou, jaká je.

Péče o nehty

Začátek bude vždycky stejný. Nejprve vám z nehtů odstraní nečistoty, mastnotu a namažou ruce desinfekčním gelem. Toto je velmi důležité a dobrá nehtařka tento krok rozhodně nebude podceňovat. Poté se upraví a zatlačí nehtová kůžička. Dále následuje v případě zájmu aplikace tipu pomocí lepidla, kleštiček a pilníku. Důležité je dobře zapilovat přechod mezi umělým a vlastním nehtem, aby nebyl vidět. Pak už následuje samotná aplikace a modeláž gelu. Zručná odbornice zvolí a vytvaruje gel tak, že vypadá přirozeně, nikoli tlustě ani „rozplizle". UV lampa na nehty zařídí rychlé zaschnutí.

Poté už nehtová designérka ozdobí nehet podle vašich představ. Můžete si vybrat opravdu z široké nabídky stylů, barev laků a ozdob. Nehtová studia mají výběr opravdu široký. Ozdobené nehty opět „zapeče" UV lampa na nehty. Potom už se jen doladí detaily, nehty se natřou speciálním pečujícím olejíčkem a je hotovo.

Můžu si vyrobit gelové nehty sama doma?

Minimálně ze začátku je lepší chodit ke specialistce a tvoření gelových nehtů alespoň „odkoukat". Není to sice nijak náročné a je dost dobře možné zajistit si gelové nehty v pohodlí domova, každopádně to chce ale cvik a zkušenosti. Také se smiřte s tím, že se vám napoprvé nepodaří tak krásné nehty, jako byste měla ze salónu. Po nějakém tom tréninku se však vaše obratnost bude čím dál víc lepšit.

Pokud se rozhodnete vytvořit si gelové nehty sama, budete potřebovat samozřejmě mnohem podrobnější návod. Ten však obsahuje každá lepší sada na gelové nehty, bez které se také neobejdete. Pomoci si můžete také spoustou videí na internetu, které návody na gelové nehty nabízí.

Když budete vybírat, která sada na gelové nehty pro vás bude ideální, dobře si zkontrolujte, zdali obsahuje vše, co budete pro tvorbu vašich vysněných nehtů potřebovat.

Jaké pomůcky budu potřebovat?

Správná sada na gelové nehty je základem úspěchu, výběr proto nepodceňujte. Dobrá a plnohodnotná sada by měla obsahovat následující položky:

 • UV lampa na nehty
 • profesionální UV gely – čirý, barevné, různé druhy (modelovací, podkladové, vrchní)
 • štětce na UV gel
 • primer
 • cleanser
 • tipy, šablony
 • lepidlo
 • pilníky různých hrubostí a velikostí
 • dřívko na nehtovou kůžičku
 • kartáček
 • kleštičky
 • čistící papírové polštářky
 • zdobení na nehty (třpytky, nálepky, laky...)
 • speciální nehtový olejíček
 • návod na správnou modeláž

Jak se dá sada na gelové nehty a UV lampa na nehty sehnat?

Dobrá sada na gelové nehty a kvalitní UV lampa na nehty je hlavním základem úspěchu. Stejně, jako existují různé gely na nehty, tak je k dostání i velká škála UV lamp na nehty. Je důležité vybrat si správně, abyste později nemusela své volby litovat. Prostudujte si proto nejdříve pořádně dostupné informace. Je dobré se i poradit s někým, kdo má s tvorbou nehtů už zkušenosti.

Následně pomůcky pořídíte buďto přímo ve specializovaných kamenných obchodech ve vašem městě, nebo na internetu. Nezapomínejte přitom, že za kvalitu se platí. Není dobré volit například ty úplně nejlevnější UV lampy, na které narazíte. Samozřejmě není nutné ani pořizovat UV lampu za 4000 korun, ale uvažte si sama, co od ní očekáváte. Existují lampy pro jednu i dvě ruce, lampy digitální a klasické, také je k dostání několik barevných variant. Do UV lamp je možné i nakupovat náhradní díly.

Péče o gelové nehty a možná rizika

 • Pokud jsou gelové nehty správně udělané, vypadají skvěle a působí elegantně. Ale každá mince má dvě strany. Krásné vám nehty nevydrží samy od sebe věčně. Bez nějakých zásahů se z nich budete moci těšit asi 2 týdny. Tato doba se samozřejmě liší podle rychlosti růstu nehtů, zátěže na nehty a podobně.
 • Zhruba po zmiňovaných dvou až třech týdnech však začnou vznikat viditelnější odrosty, které je třeba doplnit. Maximálně po měsíci je většinou zapotřebí nehty obnovit v každém případě, pokud je nechcete mít opravdu škaredé.
 • Pokud si necháte udělat opravdu dlouhé nehty, je možné, že vám budou nějakou dobu při některých činnostech lehce zavazet. To je však dočasné, člověk si na dlouhé nehty většinou zvyká velmi rychle.
 • Pokud se ptáte, co to udělá s vašimi přírodními nehty, bez následků je to samozřejmě nenechá. Po sundání gelu budou zpočátku vaše nehty slabé. Tento stav však netrvá většinou dlouho. Když si navíc pomůžete aplikací dobrých krémů a vitamínů, nehty se vrátí do kondice velmi rychle.
 • Gelové nehty jsou krásné a elegantní. Nikdy byste ale neměla zapomínat ani na péči o zbytek vašich rukou. Jejich krásu a zdraví podpoříte také různými krémy či oleji.

Stáhnout v PDF

Přečteno: 2005x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Jsou to super nehtíky, nemusím se o ně skoro vůbec starat :) A strašně se mi líbí jak vypadají. Jenom jejich sundávání je složitější a musí se to udělat opatrně, aby nedošlo k poškození "originálního" nehtu...

čauky, nehty doma je rozhodně dobrá věc. Nebojte se toho. Vyjde vás to lépe než u nehtařky! Dělám si je dva roky a jsem spokojená !

A jak jste začínala ? kde jste kupovala sadu ? nebo jste to měla výběrem všechno zvlášt ?
já jsem ccelkem zaváhala a koupila si sadu a udělala jsem chybu, ta lampa ze sady je na nic, pořád se vypíná a nevím co s ní. Tak jsem úplně zoufalá.

Začátky byly hrůza, vůbec mi to nechtělo držet tak jsem šla na kurz aby mě ta ženská ukázala jak na to a od tý doby to celkem jde :)
Sadu jsem objednala a i ta lampa byla dobrá, mě stačí a vyhovovala. Zkuste ji reklamovat pokud to ještě jde. Pokud… celý příspěvek

Oni mi ji nechtějí vzít že už je použitá a pak se mi ani neozvaly, manžel mi ji zkoušel opravit a to už by nevzali, když vidí že už tam někdo do toho koukal :D díky za tip, pokud ušetřím něco z výplaty tak ji snad i konečně pořídím

Dobrý den,
kvalitní UV/LED lampa se dá sehnat do 500 Kč. České internetové obchody tyto skupují za levno a zákazníkovi často prodávají s marží více jak 100 %.

Doporučujeme k tématu

Solný polštář nahřívací velký

Nahřívací polštářek s himalájsou solí, přikládá se na bolavá místa na…

Cena: 159 Kč  199 Kč 

Škrabka na jazyk nerez EV

Pomůcka pro ústní hygienu, odstraňuje povlak z jazyka, účinná proti zápachu z…

Cena: 159 Kč  195 Kč 

Krém na obličej a tělo s neemem Ayuuri

Na mastnou a problematickou pleť, antibakteriální účinky Pleťový krém je…

Cena: 180 Kč  228 Kč 

Krém na obličej a tělo se santalem Ayuuri

Zvláčňující pleťový krém, vhodný na suchou a zralou pleť Pleťový krém…

Cena: 180 Kč  228 Kč 

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte