Lakování nehtů – jaká metoda je ta pravá pro vás?

img
16. 09. 2019 Přečteno: 2355x

Máte vždy pečlivě upravené nehty nebo by si ty vaše péči zrovna zasloužily? Možná jste zkoušeli domácí lakování nehtů a nejste s výsledkem spokojeni. Pokud chcete využít služeb profesionálního salonu poprvé, možná se ztrácíte v podivných názvech různých druhů manikúry jako je shellac nebo P-shine. A jak funguje gelový lak na nehty? Vysvětlíme v článku. 

Lakování nehtů: Klasická manikúra pro přirozené nehty 

Pokud máte rády přirozený vzhled a nechcete mít na nehtech nic umělého, zajděte si na klasickou manikúru. Manikérka vám nehty ostříhá do požadovaného tvaru, zabrousí je, upraví kůžičku a nehty nalakuje lakem dle vašeho výběru. Vybrat si můžete od neutrálních barev až po barvy velmi výrazné. Nevýhodou je malá odolnost klasického laku vůči mechanickému poškození. Přečtěte si, jaké vitamíny na nehty potřebujete pro pevné a krásné nehty. 

Čtěte také:

Domácí parafínový zábal - omlazující péče pro vaše ruce i nohy, kterou zvládnete doma sami!

Pokud chcete dát svým nehtům slavnostnější vzhled, můžete zvolit takzvanou francouzskou manikúru. Ta klasická je barevně podobná vašim vlastním nehtům – většina nehtu je lehce růžová a konečky jsou bílé. Můžete se ale také odvázat a zvolit jakoukoliv barevnou kombinaci.

Lakování nehtů: P-Shine neboli japonská manikúra

Dalším ze způsobů, který posiluje vlastní nehty a dodává jim lepší vzhled, je metoda P-shine. Nejde vlastně o lakování nehtů v pravém slova smyslu. Manikérka nejprve povrch vašich vlastních nehtů lehce obrousí speciálním pilníkem a pak na ně a na nehtové lůžko nanese speciální pastu. Poté na nehty nanese speciální pudr a nakonec nehty přeleští. Při tomto druhy manikúry se používají včelí vosk, prášek z lastur, mateří kašička a další přírodní materiály. Výsledkem jsou přírodní a krásně lesklé nehty. Metoda je vhodná pro roztřepené a lámavé nehty a na rozdíl od klasického lakování nehtů je posiluje a vyživuje. Nehty však nesmí být příliš tenké nebo příliš zničené. Nevýhodou je také nutnost péči co 2 týdny doplňovat. Pro svůj přirozený vzhled je metoda vhodná i pro muže.

Lakování nehtů: Umělé nehty

Pokud máte vlastní nehty slabé, špatně tvarované nebo vám málo rostou, můžete využít aplikaci umělých nehtů. Ta se provádí nejčastěji nanesením akrylové hmoty nebo nalepením umělého nehtu. Hotový nehet se nalepí na váš vlastní. Vybrat si můžete z různých velikostí a tvarů a na nehty můžete použít jakoukoliv barvu laku podle vlastního výběru. Nevýhodou je, že akryl může vypadat nepřirozeně. U starších typů akrylových nehtů vzniká nepříjemný zápach při aplikaci, i když nové typy již tento problém eliminovaly. Doporučuje se umělé nehty po čase odstranit a nechat vlastní nehty dýchat.

Na umělé nehty je nutné si zvyknout. Nejen, že vám mohou ze začátku „překážet“, ale hrozí také jejich zničení při tak základních činnostech jako je otevírání dveří od auta, obouvání bot či převlékání postelí. Přesto jsou akrylové nehty pevnější a odolnější než nehty gelové.

Lakování nehtů: Gelové nehty pro přirozenější vzhled umělých nehtů

Přirozenější vzhled umělých nehtů vám zaručí UV gel na tvarování nehtů. 

  • Manikérka opiluje vaše vlastní nehty a vyleští je.
  • K vašim nehtům lepidlem přilepí umělou špičku umělého nehtu a přidrží jej, dokud lepidlo neztuhne. Poté upraví délku a nerovnosti špičky a přechod mezi vlastním nehtem a špičkou.
  • Nehty vyhladí a nanese na ně podložku, na kterou aplikuje gelový lak na nehty ve dvou vrstvách a nechá ho ztvrdnout. Každou vrstvu je nutné nechat zapéct UV lampou.
  • Na závěr odstraní zbytky podložky, upraví nerovnosti a gelem obtáhne volný okraj nehtu. Nehty definitivně opiluje, vyleští a doladí nadlakem.

Výhodou gelových nehtů je jejich větší pružnost. Gelový lak na nehty je nutné doplňovat každé 2-4 týdny podle toho, jak rychle vám rostou vaše vlastní nehty. Pokud si necháte gelový lak na nehty odstranit, budou vaše vlastní nehty pravděpodobně velmi tenké a budou vyžadovat intenzivní péči. Přečtěte si, jak si udělat gelové nehty doma

Lakování nehtů: Shellac neboli gel-lak jako střední cesta

Alternativou ke gelovým nehtům je tzv. gel-lak. Gelový lak na nehty vám při něm manikérka nanese na vaše vlastní nehty a opět zapeče UV nebo LED lampou. Výhodou je, že vaše nehty vypadají jako upravené klasickým lakem, ale jsou mnohem trvanlivější – podle toho, jak moc je namáháte, vydrží 2-4 týdny krásné. Nevýhodou je, že se při této metodě nedají nehty prodloužit. Případné nedostatky můžete přelakovat obyčejným lakem. Pokud se budete chtít gelového laku zbavit, budete potřebovat acetonový odstraňovač. Pokud se vám tato metoda lakování nehtů zalíbí, můžete si sadu na gel-lak pořídit i domů. 

Pokud se setkáte při hledání salonu, kde vám nehty upraví, s názvem shellac, vězte, že jde o typ gel-laku pojmenovaný podle značky, která jej poprvé uvedla na trh.

Péče navíc při lakování nehtů

Mezi velmi doporučované služby v salonech patří parafínový zábal. Jeho cílem je hýčkat pokožku vašich rukou, aby dokonale doplňovala vaše nové nehty. Ruce se po základní manikúře ošetří jemným peelingem, který odstraní odumřelou kůži. Poté se aplikuje vyživující maska a na závěr se ruce namočí do parafínu, jehož teplo pomáhá lépe masku vstřebat. Výsledkem jsou hladké a jemné ruce, pro které jsou pak upravené nehty třešničkou na dortu. 

U všech forem lakování nehtů můžete využít i dalších metod zdobení nehtů jako jsou nálepky, kamínky, glitry, 3D efekty atd. Přečtěte si více o zdobení nehtů



Napsat komentář: Lakování nehtů – jaká metoda je ta pravá pro vás?

RE: Lakování nehtů – jaká metoda je ta pravá pro vás?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.