Barvy na vlasy – přelivy pro nerozhodné, permanentní barvy pro změnu vzhledu a přírodní pro barvení vlasů v těhotenství

img
15. 10. 2015 Přečteno: 2697x

Barvy na vlasy jsou něco, bez čeho si spousta žen v dnešní době snad ani neumí představit péči o vlasy. Nejen, že zakryjí šediny a umožní nám mít vlasy přesně v tom odstínu, v jakém si přejeme bez ohledu na to, s jakou barvou jsme se narodili, ale také díky barvám na vlasy můžeme vypadat mladší či starší, nechat vyniknout obličej či zvolit odstín podle oblíbené filmové hvězdy nebo nejnovějších trendů.

Druhy barev na vlasy

Přelivy a dočasné barvy na vlasy

Přelivy a dočasné barvy slouží k jemnému zakrytí prvních šedin či ke sjednocení a oživení barevného odstínu, a ideální jsou i v případě, že byste například jako blondýnka ráda zkusila, jak vám sedne hnědá, jak vám bude slušet a jak se v ní budete cítit, avšak máte strach, že návrat k původní barvě je potom složitý a zdlouhavý, a při návratu k blond by se vaše vlasy akorát poškozovaly.

Čtěte také:

Husté a dlouhé vlasy může mít každý – prodlužování vlasů nemusí vždy stát tisíce

Dočasná barva vydrží jen 6 až 8 umytí, a proto nemusíte mít žádné obavy.

Permanentní barvy na vlasy

Permanentní barvy mají silné krytí, dlouhou výdrž a rovnoměrný barvicí efekt, a k dostání jsou v široké škále odstínů, díky kterým si vyberete barvu přesně podle vašich představ.

Menší háček je někdy v tom, že barvy na vlasy z drogerie mohou na každých vlasech reagovat jinak, a proto může jedné slečně vykouzlit kaštanově hnědá požadovaný odstín teplé hnědé s nádechem do červena, avšak její kamarádce to může chytnout spíše jako tmavě hnědá až do černa. Jistota je proto vždy návštěva kadeřníka, avšak s trochou trpělivosti docílíte požadovaného výsledku i doma.

Kombinované barvy na vlasy

Barvy kombinované jsou vhodné pro docílení blond barvy či melírů, vlasy totiž zároveň odbarví i nabarví na daný tón.

Zesvětlující spreje a krémy na vlasy

Zesvětlující spreje či krémy jsou poměrně novými produkty v oblasti barvení vlasů. Jde o směs, která se nanese na vlasy a působením tepla, čili při fénování, dochází k postupnému zesvětlení. Po jednom použití tedy výsledek téměř neuvidíte, ale po třech či čtyřech aplikacích již můžete mít jemně a přirozeně vyšisované vlasy jako od sluníčka. Tímto způsobem lze také velmi snadno a přirozeně docílit v dnešní době moderního a oblíbeného „ombré", čili konečků světlejších než zbytku vlasů.

Henna na vlasy

Henna je přírodní barva získaná z bylin, známá jako jedno z nejstarších známých barviv na světě. Nejen, že henna vlasy lehce obarví, ale také přispívá k jejich regeneraci, zpevnění a zabraňuje předčasnému maštění. Je vhodná při alergiích i pro osoby s citlivou pokožkou, neobsahuje amoniak ani peroxid a na vlasech i pokožce vytváří přírodní UV filtr.

Pro přírodní barvení vlasů je ideální henna. Obsahuje dokonce UV filtr, který vaše vlasy ochrání.

Tipy pro barvení vlasů

Pokud přemýšlíte o změně barvy, vyzkušejte nejprve barevný přeliv. V případě, že se v novém odstínu nebudete cítit či budete mít pocit že vám nesluší, stačí přečkat 6 až 8 umytí, než se barva vymyje.

Nevypadá barevný výsledek permanentní barvy tak, jak jste si představovali? Zkuste barevný odstín upravit barevným přelivem, který snadno změní barevný nádech.

Přálijste si studenou blond, ale vaše vlasy mají po barvení žlutý nádech? Pořiďte si stříbrný (v lahvičce je fialový) šampon pro blond vlasy, který žlutý tón neutralizuje čímž docílíte studené blond.

Pokud se chystáte použít barvu, se kterou doposud nemáte zkušenost, udělejte si test snášenlivosti, abyste předešli případné alergické reakci. Před barvením naneste malé množství barvicí směsi na kůži v loketní jamce a počkejte přibližně 45 minut. Pokud vaše kůže výrazně zrudne či bude nepříjemně pálit, na hlavu ji v žádném případě nedávejte.

Těsně před barvením permanentní barvou vlasy nemyjte. Je lepší, když na pokožce zůstane ochranný film, díky kterému nedojde k podráždění kůže.

Barvení vlasů v těhotenství

Je pochopitelné, že ženy chtějí vypadat dobře stále, a těhotenství není výjimkou. Málokdo by toužil po odrostech či šedinách.
Barvení vlasů v těhotenství je však něco, na čem se neshodnou ani lékaři a názory se mnohdy rozcházejí. Jasnou odpověď na to,zda mohou barvy na vlasy ovlivnit miminko, vám nikdo nedá. Mnoho lékařů považuje barvení vlasů v těhotenství za zcela neškodné, vzhledem k tomu že nezávadnost barev na vlasy je pečlivě hlídaná a testovaná, nicméně jsou i zprávy o tom, že vědci našli v mateřském mléce a tukové tkáni kojenců stopy značící přítomnost chemikálií z barev na vlasy.

Ani samotné kadeřnice však nedoporučují barvení v prvním trimestru, nehledě na to, že v těhotenství nemusí barvení dopadnout podle vašich představ, jelikož ke změnám dochází i ve struktuře vlasů. Není výjimkou, že ženy, které používají stejnou barvu na vlasy již mnoho let mají po barvení v těhotenství jiný odstín, ačkoliv byla použita opět ta stejná barva. Největší riziko bývá zpravidla u blond odstínů.

Pokud se však barvení nechcete vzdát ani v těhotenství, jistější bude zvolit barvy na přírodní bázi, jako je například henna, která je velmi šetrná a nemusíte se bát žádné chemické reakce.



Napsat komentář: Barvy na vlasy – přelivy pro nerozhodné, permanentní barvy pro změnu vzhledu a přírodní pro barvení vlasů v těhotenství

RE: Barvy na vlasy – přelivy pro nerozhodné, permanentní barvy pro změnu vzhledu a přírodní pro barvení vlasů v těhotenství

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.