bg4

Nestátní zdravotnické zařízení COMHEALTH, s.r.o. se zabývá komplexní diagnostikou a terapeutickou péčí o pacienty s vrozenými i získanými poruchami sluchu, hlasu a řeči, osobami trpícími bolestmi pohybového aparátu, onemocněním dýchacích a polykacích cest, po úrazech a náročných operacích, i bojujícími s nadměrnou stresovou zátěží. Diagnostika i léčba se odehrávají v příjemném prostředí za využití moderních přístrojů a efektivních metod. 

Hlasová terapie: práce s hlasem, náprava hlasových poruch i výuka techniky zpěvu

Hlasová terapieHlasový pedagog v rámci hlasové terapie pomáhá rozvíjet špatně znějící hlas, od správného dýchání a tvoření hlasu, přes přesnou artikulaci, až po modulaci a intonaci hlasu či frázování. Hlasová terapie také pomáhá při odbourávání trémy, ať už ze zpěvu či řeči.

Pro koho je hlasová terapie určena?

Hlasová terapie je řešením pro každého, kdo má problémy s hlasem, a to nejen co se hlasových poruch, špatné artikulace či frázování týče, ale i v případě trémy.

Důležitou součástí hlasové terapie je také hlasové poradenství, péče o hlas a hygiena hlasu. Ta je podstatná nejen pro zpěváky, moderátory či herce, kteří jsou na správné funkci hlasu závislí. Hlasová terapie je možnost, kterou by měl zvážit každý, kdo často pracuje s hlasem a komunikuje s lidmi. Hlasová výchova a výuka základů pěvecké techniky rozhodně není pouze doménou zpěváků.

Hlasový pedagog využívá různé techniky zpěvu, pomáhá k nápravě hlasových poruch a zanedbaného mluveného projevu i zlepšení projevu vokálního. 

Pokud si všimnete, že má vaše dítě problémy s hlasem, hlasový pedagog může pomoci rozvíjet špatně znějící hlas správným směrem. Čím dříve se s terapií začne, tím je samozřejmě úspěšnější.

Jaké problémy hlasový pedagog řeší?

  • špatná artikulace
  • špatná intonace
  • problémy s frázováním
  • tréma při zpěvu či řeči
  • špatné dýchání
  • potíže způsobené jak organickými změnami na hlasivkách, tak k nesprávným a nešetrným užíváním hlasových technik

Hlasová a pěvecká výchova

Další službou, kterou nabízí hlasový pedagog, je výuka sólového zpěvu a hlasová výchova pro všechny, kteří chtějí zlepšit úroveň mluveného i vokálního projevu. Výuka zpěvu je určena pro děti i pro dospělé, začínající i pokročilé zpěváky.  Cílem je naučit se správnému tvoření tónu, docílení znělého a nosného hlasu i ovládání základních vlastností hlasu od výšky až po dynamiku.

         Foniatrie           

        Logopedie          

   Hlasová terapie  

           Masáže             

      Rehabilitace       

Otorinolaryngologie
ORL - ušní, nosní, krční

více zde >

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte