Najdeme vám tu správnou firmu.

Volejte 720 952 910

Hlavička

Co jsou Fénixovy slzy? Kontroverzní výtažek z konopí u nás není legální

24. 2. 2017

Fénixovy slzy jsou extrakt z konopí, kterému mohou být dle některých zdrojů připisovány výrazné léčebné účinky. Z legislativních důvodů však u nás Fénixovy slzy nejsou dostupné v běžné prodejní síti, neboť se jedná o přípravek, který v současné době není v České republice legální. Proto i na tomto místě přinášíme několik informací, které je možné na internetu o Fénixových slzách získat, avšak obrázek o tom, kde je pravda a co je dobré pro vaše zdraví, si musí každý udělat sám.

Co jsou fénixovy slzy

Fénixovy slzy jsou vlastně jakýsi konopný výtažek, který podle mnohých může fungovat jako jako pomocník například při snižování krevního tlaku a regulaci hladiny cukru v krvi, což údajně může pomáhat především diabetikům. Konopná medicína by se dle některých zkušeností svých uživatelů měla velmi dobře snášet s většinou jiných přírodních léků. Fénixovy slzy se stávají oblíbeným pomocníkem také u pacientů nemocných rakovinou, kde rovněž výsledky aplikace tohoto přípravku bývají podle mnoha názorů velice pozitivní. Je však samozřejmě na každém, jak se k danému způsobu boje se zákeřnou nemocí postaví a v žádném případě na tomto místě nechceme nabádat k žádným závěrům nebo dokonce bojkotu názorů ošetřujících lékařů.

Rick Simpson a výroba Fénixových slz

Za jakéhosi zakladatele aplikace Fénixových slz je často považován Rick Simpson, který měl už před léty přijít na to, jak konopným výtažkem tlumit rakovinu, chronické bolesti, popáleniny, záněty, vředy, mateřská znaménka, migrény, astma, úzkosti, deprese, nespavost, vysoký krevní tlak, roztroušenou sklerózu a mnoho dalších nemocí. 

Fénixovy slzy a tišení bolesti

Uvádí se, že vyrobený výtažek z konopí je poměrně dosti silný, takže je nutné, aby člověk začínal s malými dávkami. Užívat se začíná nejprve jen malá kapka Fénixových slz, přibližně o velikosti jednoho rýžového zrnka, a to dvakrát až čtyřikrát denně a po pěti dnech se dávka začne pomalu zvyšovat. Tělo si totiž posupně vytvoří na kapky vyšší toleranci. Fénixovy slzy dle některých pomáhají také tišit bolesti. V případě, že lidé trpí velkými bolestmi, by pak mělo být vhodné, aby dávku zvyšovali rychleji, a to do chvíle, než je bolest utišena do snesitelných mezí. Výtažek z konopí je možné aplikovat i na povrchová zranění, bolestivost obvykle do několika minut ustupuje. Fénixovy slzy v těle údajně nevyvolávají žádnou závislost. Podle celé řady zdrojů je tento extrakt z konopí nenávykový a zdraví neškodný. 

Konopný olej vs. Fénixovy slzy (extrakt z konopí)

A jaký je rozdíl mezi Fénixovými slzami a konopným olejem? Zatímco konopný výtažek neboli extrakt z konopí se vyrábí z květů a malých konopných lístků, tak konopný olej je lisován z konopných semen. Jedná se tedy o zcela jiný výrobek. Konopný olej je ale jedním z nejvyváženějších a nejbohatších zdrojů esenciálních olejů pro lidský organismus a jeho použití je zcela legální a běžně jej najdeme na pultech obchodů se zdravou výživou. Konopný olej lze úspěšně využívat pro podporu zdravého oběhového systému a pro funkci srdce. Obsažené nenasycené mastné kyseliny hrají zásadní roli v mnoha biologických procesech v těle, a tak organismus chrání před vznikem různých degenerativních chorob. Olej z konopných semínek se používá rovněž k zvlhčování a vyživování pokožky, značně snižuje její suchost, podráždění i svědění. Konopný olej také obsahuje podobnou sadu kyselin, jako je tomu u rybího tuku, proto je vhodným doplňkem stravy za účelem rozvoje mozku a podporu imunitního systému člověka. Konopný olej však neobsahuje na rozdíl od rybího tuku žádnou rtuť, proto se jedná o iideální doplněk stravy během těhotenství.

Fénixovy slzy - dávkování

Fénixovy slzy se podle svých zastánců dávkují postupně tak, aby si na přípravek tělo nejprve vytvořilo toleranci. Nejprve se užívá jen malá kapka Fénixových slz o velikosti přibližně jednoho rýžového zrnka, a to dvakrát až čtyřikrát denně. Po pěti dnech se přistupuje ke zvýšení dávky. Váha a výška u tolerance na konopný výtažek údajně nehraje příliš velkou roli, každý člověk má toleranci trochu odlišnou. Na začátku užívání je přitom podle uživatelů třeba mít na paměti, že se pacientovi sníží krevní tlak. Vedlejšími účinky užívání konopného výtažku mohou být ospalost a únava, které by se měly dostavit cca hodinu a půl použití. Neoficiální zdroje uvádějí, že s těmito pocity je dobré nebojovat, ale prostě si lehnout a odpočívat. Únava, která se při užívání Fénixových slz dostavuje, obvykle během jednoho měsíce užívání mizí.

Za kontroverzní tvrzení lze označit názor, podle kterého je úspěšnost léčby rakoviny konopným výtažkem (Fénixovými slzami) poměrně vysoká. Výtažek by měl působit omlazujícím efektem na životně důležité orgány, například slinivku. Výsledky u diabetiků se v tomto ohledu zlepšení funkce slinivky údajně mohou dostavit už po přibližně šesti týdnech užívání.

Rick Simpson a výroba fénixových slz

Za jakéhosi zakladatele aplikace Fénixových slz je často považován Rick Simpson, který měl už před léty přijít na to, jak konopným výtažkem tlumit rakovinu, chronické bolesti, popáleniny, záněty, vředy, mateřská znaménka, migrény, astma, úzkosti, deprese, nespavost, vysoký krevní tlak, roztroušenou sklerózu a mnoho dalších nemocí. 

Fénixovy slzy nejsou dostupné v běžné prodejní síti, neboť se jedná o přípravek, který v současné době není u nás legální.

--- Text neprezentuje názory redakce portálu Spektrum Zdraví a nevybízí k užívání návykových látek. ---


Stáhnout v PDF

Přečteno: 9311x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Adžvajen celý 50g DNM

Kopytský kmín, indické koření Složení: adžvajen celý (Trachyspermum…

Cena: 26 Kč  33 Kč 

Bezinková šťáva 100% Beutelsbacher 0,7l…

100% bezinková šťáva Čerstvá vylisována šťáva z plodů divoce rostoucího…

Cena: 72 Kč  87 Kč 

Rýže BASMATI výběrová SARIM 2kg

Kvalitní himalájská rýže Basmati. Obsahuje pouze extra dlouhá výběrová zrna…

Cena: 139 Kč  169 Kč 

ROZINKY černé RAW - sušené na slunci 250g

Sladké rozinky vynikající chuti, RAW kvalita Rozinky obsahují rosveratrol a…

Cena: 83 Kč  109 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte