Detoxikace těla je důležitá pro správné fingování jater. Ájurvéda poradí, jak na podzimní očistu

ajurvedaÁjurvéda pomůže s detoxikací organismu a očistou jater.

Oslavy, grilování, posezení s přáteli a popíjení dobrých nápojů. Někdy zkrátka musíme vypustit. Naše mysl je sice zrelaxovaná, ovšem naše tělo dostává pořádně zabrat. Dávná tradiční přírodní medicína zvaná ajurvéda i moderní vědy upozorňují na to, že na naše játra působí velký tlak a dochází k jejich přetížení. Je potřeba se o játra dobře starat a udržovat je zdravá, jelikož bez jejich správného fungování nelze žít. Tradiční medicína vysvětlí, jak je detoxikace pro náš organismus prospěšná a jak na ni.

Zdravá játra jsou základem kvalitního života

Játra jsou naším největším vnitřním orgánem, který má klíčovou roli v metabolismu tuků, sacharidů i bílkovin. Produkují žluč a tvoří se v nich hormony. Také se do nich ukládá železo, glykogen i některé minerály a vitamíny. Játra mají v našem těle mnoho funkcí a je potřeba se o ně dobře starat. Selhání jaterních funkcí je totiž životu velmi nebezpečné. Jak se pozná nesprávné fungování jater?

  • otoky
  • poruchy funkce mozku
  • hromadění tekutiny v břišní dutině

Játra jsou v létě silně ohrožena

Játra jsou hodně ohrožena především v létě, které se pojí s radovánkami jako je grilování a popíjení alkoholických nápojů. Při grilování na otevřeném ohni a na dřevěném uhlí se vytváří nezdravé polycyklické aromatické uhlovodíky (PAU), které vznikají spalováním odkapávajícího tuku. K tomu si dáme ještě sklenku dobrého vína, piva nebo rovnou míchaný nápoj a ohrožení jater je na světě.

Játra jsou pod velkým tlakem a na základě našeho chování a stravování dochází k jejich přetížení. Stravování ale není jediná příčina jejich zátěže. Během celého roku se sem řadí i léky, chemikálie z čisticích prostředků, nečistoty ve vodě i potravinách a další toxiny.

játra rukaJátra jsou v létě přetížena. Při zanedbání může v horším případě dojít i k selhání jater.

Detoxikace tělu pomáhá odstranit nezdravé toxiny

Játrům můžeme odlehčit, pomoci jim se zregenerovat a udržovat je v dobré kondici. Cestou ke zdraví je očista našeho těla, při které se odstraňují nezdravé toxiny. Detoxikace organismu by měla být nezbytnou součástí našeho letního režimu plného grilování a veselí.

Tradiční medicína ajurvéda vnímá jako nejlepší pomoc po rozmarném létě uklidňující životní styl a stravu, tzv. Kapha. Co to pro vás znamená?

  • Vyhnout se konzumaci studených a těžko stravitelných potravin.
  • Snížit konzumaci sladkých, kyselých a příliš slaných pokrmů.
  • Jíst sladké a šťavnaté ovoce.
  • Přidat do jídelníčku koriandr, kmín, kurkumu i fenykl.

 

Takové opatření vám pomůže při detoxikaci a podpoří váš zažívací systém. Budete se jednoduše řečeno cítit lépe a pomůžete tím svým játrům.

Střevní trakt  je podle ajurvédy potřeba rozhýbat

Mnohaleté zkušenosti tradiční medicíny říkají, že pro efektivní a účinné vyčištění našich jater od toxických látek je nutné rozhýbat střevní trakt. Pokud se tak nestane, toxiny vyplavené z jater, které se dostanou do střev mohou putovat zpět do krevního oběhu a tedy i zpět do jater. Proto je potřeba podle ajurvédy užívat doplňky stravy a očišťující byliny, které napomáhají podpořit detoxikaci těla.

Pokud se budete o játra dobře starat, v kombinaci s uklidňujícím životním stylem, stravou a doplňky stravy budete mít vyhráno a vaše játra budou zdravější.

Tradiční medicína nabízí očišťující byliny

Naše tělo má sice svůj vlastní propracovaný systém, díky kterému dochází k odstraňování toxinů z těla. Existují ale pomocníci, díky kterým je celý tento proces značně podpořený a usnadněný. Tradiční medicína ajurvéda nabízí očišťující byliny, jako jsou:

  • Ostropestřec mariánský - účinná bylina při regeneraci jater. Pomáhá ale i zlepšit funkce žlučníku, proti žlučovým kamenům nebo při depresích.
  • Měkýn latnatý - bylina původně z Indie pomáhá taktéž při očistě jater nebo při potížích se žlučníkem. V ajurvédě se využívá hlavně při onemocnění jater.

 

Mnoho výzkumů prokázalo, že tyto bylinky mají velice pozitivní účinky na játra a při prevenci jaterní toxicity. Bylinky lze užívat samostatně a připravovat si z nich čaje, odvary a tinktury, anebo je jíst jako doplňky stravy.

Játra potřebují kvalitní přírodní doplňky stravy

Pokud chcete svá játra podpořit a pomoci jim detoxem po letní zátěži, přírodní doplňky stravy jsou pro vás trefou do černého. Mezi skvělý ajurvédský doplněk stravy patří AIMIL DETOX, který obsahuje látky pro podporu normálního trávení, vylučování i optimální funkci střev.

aimilAimil účinně pomáhá játrům s regenerací.

Vyzkoušejte taktéž Aimil AmlycureEU, který přispívá k normální funkci jater a metabolismu lipidů. Doplněk stravy byl vyvinutý na základě 5000 let starých znalostí a za využití moderní technologie a vědy. Dvě kapsle se užívají vždy ráno a večer. Po dvou až třech měsících byste měli pocítit rozdíl a cítit se lépe.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte