CRYPTOMONADA 120g, 600tbl.

Cena: 949  

Přirozená podpora zdraví, přípravek k posílení imunity

Složení: 100% řasa Chlorella sorokiniana 3000mg/1dávka.

Obsah: 120 g/600 tablet

Dávkování: doporučená denní dávka pro dospělé a děti od 3 let: 1-3 tablety na 6 kg tělesné hmotnosti. Maximálně 15 tablet na jednu dávku. Celkem dávek v balení: 40. Při prvním používání začněte s minimání denní dávkou 1-2 tablety a postupně zvyšujte na doporučenou denní dávku.

Upozornění: Není náhradou běžné stravy. Není určeno dětem do 3 let. Nepřekračujte doporučené množství. V těhotenství a při kojení konzultujte užívání přípravku s lékařem.

Doplněk stravy.

Chlorella patří mezi nejstudovanější rostliny na Zemi. Již po více jak 100 let je středem pozornosti vědecké veřejnosti. Předurčily ji k tomu její výjimečné vlastnosti a enviromentální postavení na naší planetě. Vždyť řasy patří mezi hlavní „producenty" kyslíku. Co však na chlorelle upoutává nejvíce je její výživová hodnota. Proto se s produkty z chlorelly dnes už setkáváme běžně. Bylo totiž nesporně prokázáno, že chlorella je potravina s velmi kladnými účinky na naše zdraví.

V roce 1992 se na Thaj-wanu povedl skupině mezinárodně uznávaných mikrobiologů pod vedením Prof. Dr. Wang Shun Te husarský kousek, ke kterému v této disciplíně dochází tak jednou za sto let, a který je svým významem některými odborníky srovnáván s objevením penicilinu. Vědcům se podařilo vyšlechtit novou odrůdu jedlé řasy, která svými vlastnostmi vysoko předčí dosud známé řasy tradičně užívané k výrobě potravinových doplňků. Jedná se o odrůdu řasy Chlorella Sorokiniana.

Chlorella Sorokiniana je sladkovodní jednobuněčná řasa s unikátně tenkou a měkkou buněčnou membránou, která umožňuje velmi šetrnou technologii zpracování. Toto je velmi významný rozdíl oproti tradiční Chlorelle Pyrenoidose. Ta je také jednobuněčná, ale její membrána je houževnatá a pro člověka těžko stravitelná. Obsah buňky, který je z výživového hlediska skutečným pokladem, je tak pro lidský organizmus nedostupný. Proto se musí použít různých technologií zpracování, které sice narušením membrány zpřístupní obsah buňky, ovšem za cenu jeho určitého znehodnocení. Nejčastějšími metodami je ošetření horkou párou (steam), speciálním mletím (dynomill), ultrazvukem nebo chemickou cestou.

Ke zpracování Chlorelly Sorokiniany není třeba díky její tenké měkké membráně žádné z těchto technologií, takže nedochází k prakticky žádnému poškození jejího vzácného obsahu. To samozřejmě v důsledku znamená vyšší výživovou hodnotu, živost a účinnost obsažených látek s blahodárným vlivem na celkový zdravotní stav člověka.

Rozdíl je i ve vstřebatelnosti. Není bez zajímavosti, že k úplnému vstřebání (až 95%!) dochází do 2 hodin po požití, oproti 5ti hodinám u výrobků z ostatních řas (i těch nejkvalitnějších), při čemž Chlorella Sorokiniana tělu dodá až o 25% více živin než ostatní řasy. Cryptomonada je obchodní značka výrobku z této nové řasy.

graf_stravitelnosti_cr

Ve srovnání s tradičními výrobky z řas má Cryptomonada i pozoruhodný obsah sledovaných, a pro chlorelu typických, výživných látek. Kromě celé řady vitaminů (např.obsah B12 vyšší než v hovězích játrech), minerálních látek, vysokého obsahu proteinů (s vyváženým poměrem esenciálních aminokyselin), velkého množství zeleného barviva - chlorofylu (podporuje tvorbu zdravé krve bohaté na hemoglobin) a modrého barviva - fykocyaninu (silný antioxidant, chrání ledviny a játra) a dalších fytolátek (karotenoidy, lutein), obsahuje i složky, které se u jiných druhů řas nevyskytují.

Nejvýznamnějšími z nich jsou tzv. PPAR receptory (Peroxisome Proliferator Activated Receptors), a to ve všech třech typech - alfa, beta i gama. Jedná se o jaderné hormonální receptory (bílkoviny se specifickou funkcí), které jsou obsaženy v buňkách tkání jednotlivých orgánů těla. Tyto receptory mají pro naše zdraví velký význam. Optimalizují metabolismus cukrů (potlačují inzulinorezistenci), tuků (léčba dyslipidémií, aterosklerózy, metabolického syndromu X) a bílkovin. Dále regulují imunitní systém, udržují homeostázu (i energetickou !), působí protizánětlivě a antiviroticky (dokonce existuje odkaz na studii, kde se PPAR uplatnily v boji proti ptačí chřipce u králíků). PPAR receptory tedy hrají významnou roli v souvislosti s onemocněními, které nás právě dnes ohrožují nejčastěji: zánětlivá a virová onemocnění, ateroskleróza (kornatění tepen), metabolizace lipidů (obezita), diabetes mellitus (cukrovka). Různé orgány obsahují, a tedy i potřebují, jiný typ těchto receptorů. Cryptomonada obsahuje všechny tři typy ( α, β, γ ) a dokáže je organizmu dodat ve významném množství a přirozené formě.

Za zmínku stojí i vysoký podíl růstového faktoru CGF (Chlorela Growth Factor), vytvářený směsí aminokyselin, vitaminů, cukrů a peptidů koncentrovaných v nukleových kyselinách RNA a DNA. Cryptomonada má vysoký obsah a ideální poměr těchto životně důležitých kyselin (10% RNA a 3% DNA = 3:1). Ty hrají důležitou roli při opravě poškozeného jádra buňky a tím i v prevenci jejího zvrhnutí se v rakovinné bujení. CGF urychluje až 4krát růst mikroflóry ve střevech, což má kladný dopad na naše zdraví a na celý imunitní systém.

Díky šetrnému způsobu zpracování, kdy není překročena teplota těla (37o C), je Cryptomonada, na rozdíl od mnoha podobných výrobků, enzymaticky živá. To je další významný bod pro tuto řasu, protože enzymy, které v otázce zdraví člověka hrají důležitou roli, v naší běžné stravě často chybí.

Lékařské studie prokázaly i pozoruhodný pokles cholesterolu (LDL) v krvi již během prvního měsíce užívání.

Vzhledem ke skutečnosti, že nemoci se daří lépe v překyseleném organizmu, má Cryptomonada další významnou schopnost. Podporuje změnu pH tělních tekutin z kyselých na mírně alkalické. Tím opět posiluje imunitní systém a vytváří prostředí odolnější ke vzniku a rozvoji nemocí jako takových.

Díky jejímu složení lze Cryptomonadu využít k regulaci kardiovaskulárních funkcí, u neurodegenerativních nemocí, metabolického syndromu X, u různých druhů retinopatií (nezánětlivé onemocnění oční sitnice vedoucí ke slepotě), při léčbě obezity, cukrovky, jako zdroj kvalitních bílkovin u onemocnění ledvin, u zánětů, infekcí, v onkologické léčbě a dalších onemocnění. Pro její účinky ji lze zařadit mezi adaptogeny, tedy přírodní látky, které zlepšují schopnost překonat stresující podmínky, pomáhají při léčení nemocí, zlepšují schopnost překonat únavu a stres, zlepšují paměť, koncentraci, vůli a vytrvalost, zvyšují odolnost proti infekci a nádorům, tlumí autoimunitní reakce (alergie, degenerativní nemoci), urychlují hojení a regeneraci, zpomalují stárnutí a degenerativní pochody, účinkují v látkové proměně i na úrovni soustav (nervové, cévní, trávící, pohlavní,...) a nemají žádné vedlejší účinky.

Dodavatel/Výrobce: International Cryptomonadales Biotechnology Co., Ltd


Kategorie: Zelené potraviny

Antioxidanty, Bakterie, plísně, viry, Cholesterol, Chudokrevnost, Detoxikace, Ekzém, Imunita, Játra, Kůže, Nervový systém, Obranyschopnost, Otravy, Popáleniny, Překyselení, Regenerace a rekonvalescence, Střeva, Trávení, Vitaminy a minerály, ZácpaStáhnout v PDF

Přečteno: 1899x

array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Související produkty

Lunární náramek Hematit + Křišťál

Náramek z minerálů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Malachit + Onyx

Náramek z minerálů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 420 Kč

Šumivá bomba do koupele 100g Libebit

Extra velká šumivá bomba do koupele s obsahem za studena lisovaného konopného…

Cena: 53 Kč

Olejová koupel LEVANDULE 190g Libebit

S kozím mlékem a konopným olejem, přírodní produkt Směs olejů a másel s…

Cena: 185 Kč

Olejová koupel MEDUŇKA 190g Libebit

S kozím mlékem a konopným olejem Směs olejů a másel s éterickým olejem pro…

Cena: 185 Kč

Olejová koupel PALMAROSA 190g Libebit

 S kozím mlékem a konopným olejem Směs olejů a másel s éterickým olejem pro…

Cena: 185 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte