Co se skrývá pod pojmem biofeedback a co nám může tato metoda přinést?

PR článek

biofeedbackTerapeutka právě nastavuje na Biofeedback správné hodnoty pro tréninkBiofeedback je psychoterapeutická metoda, která nám nabízí možnost zlepšit funkci našeho mozku a naučí nás ovládat své mozkové vlny. Je to vlastně takové sebeučení mozku pomocí tzv. biologické zpětné vazby. Výsledným efektem je, že se mozek hravou formou naučí lépe, efektivněji a s menším výdejem energie využívat své schopnosti a kapacitu. Trvale přejde na nově naučený způsob regulace organismu, čímž se odstraní dosavadní poruchy a obtíže. V následujícím článku vám odpovíme na nejčastější dotazy ohledně metody biofeedback.

Jak samotný trénink probíhá?

Je důležité, aby se člověk při tréninku cítil příjemně a uvolněně. Nejprve je potřeba zjistit, co si přejete na fungování svého mozku zlepšit, zda je to soustředění, paměť, vůle, uvolnění apod.

Trénovaný sedí v pohodlném křesle a na hlavě a uších má připevněné elektrody, které snímají naši aktuální mozkovou činnost. Průběh svých mozkových vln vidíme před sebou na monitoru v podobě hry, kterou ovládáme pouze činností svého mozku. Celá hra je závislá jen na vaší pozornosti, schopnosti soustředit se a uvolnit. Tento stav bdělé uvolněné pozornosti se snažíme prohloubit a upevnit.

Proč je biofeedback účinný?

EEG Biofeedback 2Biofeedback zmírňuje deprese, upravuje spánek, zvyšuje výkonnost, zlepšuje paměť, působí proti únavě.Především proto, že náš mozek se rád učí, jak si řešení problémů usnadnit, zrychlit a zpříjemnit, když se mu ukáže, jak na to. Jakmile se mozek naučí ovládat sám sebe, dělá to automaticky a neustále. Proto jsou výsledky tréninku zpravidla trvalé. Celý proces se velmi podobá normálnímu učení nebo cvičení.

Komu tato metoda biofeedback může pomoci?

EEG Biofeedback je pro každého, kdo chce zlepšit své mozkové funkce a zklidnit svou mysl. Zmírňuje deprese, upravuje spánek, zvyšuje výkonnost, zlepšuje paměť, působí proti únavě. Člověk je rychlejší a pohotovější, učení je snadnější a naučené informace si budete pamatovat.

Dětem s poruchami pozornosti a učení EEG Biofeedback pomáhá zvládnout nároky školy. Zlepší soustředění, uklidní neposednost, sníží agresivitu a úzkost, zvýší zdravé sebevědomí. Vaše dítě bude samostatnější. Velmi dobře se osvědčuje u dětí se syndromem ADHD a dys- poruchami.

Pomáhá také při problémech logopedických, spánkových a stavech vyhoření. Nejčastějšími klienty tedy jsou děti s problémy ve škole, manažeři, řidiči, piloti, operátoři, osoby s poruchami mozkové činnosti, sportovci a další, kteří chtějí využívat své duševní kapacity na maximum

Trénování na přístroji EEG Biofeedback pomáhá uvést myšlení do celkové harmonie a díky práci se stresem dokáže velmi rychle zklidnit celý organismus.

Jak dlouho biofeedback trénink trvá a za jak dlouho se dostaví výsledky?

přístroj biofeedbackBiofeedbackTrénuje se levá i pravá mozková hemisféra, poměr stran je individuální, záleží na potížích a stavu a jedno sezení trvá v průměru 30 - 40 minut. Vhodné je trénovat zhruba 2x týdně, ale v případě, že chcete pouze zklidnění, stačí přijít i jednou za 14 dní. Konečný počet tréninků závisí na trénovaném a jeho potřebě.      

V rámci akutního zklidnění nebo před zkouškou či pohovorem, je možné přijít třeba jen 3 - 5x. Dospělým, jejichž mozek funguje dobře, ale chtějí ještě svůj výkon zlepšit (manažeři, podnikatelé, duševní pracovníci), postačí třeba 10 sezení jako kondiční trénink. Běžně však klienti docházejí na 20 – 25 tréninků biofeedback, někdy i pokračují déle.


Stáhnout v PDF
array(0) { } array(0) { } array(0) { }
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda biofeedback je schopen navýšit IQ?


Doporučujeme k tématu

Triphala BIO prášek 100g

Ájurvédská starodávná kombinace tří bylin na pročištění BIO a RAW…

Cena: 129 Kč

Lotus kořen sušený 20g

Imunitní systém, dýchací systém Lotos je bahenní rostlina z čeledi…

Cena: 87 Kč

Ženšen 1000mg 90tbl.

Kořeni dlouhověkosti - energie, vitalita Ženšen pravý, latinsky Panax ginseng,…

Cena: 285 Kč

Aromaterapeutické pastilky Kardamom, Citron

Osvěžení a energie Osvěžující pastilky BONNE SANTÉ pastilky s přírodními…

Cena: 43 Kč

Kitl životabudič 500ml - sirup na…

Energetický elixír na povzbuzení Elixír se vyrábí ze zahuštěné hroznové…

Cena: 187 Kč

Kitl Životabudič pro muže 500ml

Energetický bylinný elixír pro muže Kitl životabudič je vyroben ze…

Cena: 202 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte