Chat Masala 50g DNM

Cena: 52  

Koření na saláty a do pomazánek

Směs koření Chat Masala je určena především pro přípravu salátů a pomazánek. Hodí se i na chléb s máslem, do sendvičů i smažených jídel, jako jsou pakory a samosy či do pražených oříšků a mandlí. Obsahuje černou sůl připomínající chuť vajíček.

Složení: v různém poměru:  amčur - mango prášek, černá sůl, římský kmín, koriandr, černý pepř, semínka granátového jablka, máta, červená paprika, sušený zázvor, muškátový oříšek, hřebíček, asafoetida, kmín.

Někdy se také přidává adžvajen, černý pepř, muškátový oříšek a semínka  granátového jablka.

Chuť a použití: Je to indická směs koření, používaná k vylepšení chuti jídel a nápojů. Její doslovný překlad je chuťovka z koření. Všechny složky této směsi jsou  smíchány, poté vysušeny a výsledná směs se formuje do misky nebo na kovový tácek, popř. banánový list.Používá se k dochucení různorodých pokrmů jako jsou zeleninové a ovocné saláty, jogurty, chipsy, sušenky, chlebíčky ale také smažená jídla(maso,brambory,hranolky, zelenina), topinky, polévky, bramborová kaše. Lze jí ochutit zeleninové a ovocné šťávy.

 Kormě chuťového významu, má směs také blahodárné účinky na metabolismus a organismus. Usnadňuje trávení, působí proti plynatosti a bolestech břicha, posiluje činnost srdce, má vliv na regulaci vnitřní teploty a příznivě působí proti kašli a astamatu.Tato univerzální směs koření se neztratí v žádné kuchyni.

 Skladujte na suchém a chladném místě. Po otevření uchovávejte ve vzduchotěsné nádobě. 

 Země původu: Indie

 Obsah balení: 50g

 Měrná jednotka: 104,00 Kč / 100 g

 Legislativní zařazení: kořenící přípravek


Kategorie: Koření směsiStáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.