Astrální cestování pro začátečníky

astralni cestovani1Před astrálním cestováním je třeba relaxace.  

Astrální cestování je fascinujícím jevem, který je založen na tom, že naše astrální tělo se může od toho fyzického občas na nějakou dobu oddělit, vzdálit se a putovat prostorem a časem. Mnohé duchovní metody od indické jógy přes buddhismus i křesťanství a další uvádějí, že v lidském těle existuje duše, která jej může opustit.

Jev mimotělní zkušesti může přijít během odpočinku, při meditaci, během požívání drog, ale i v průběhu zautomatizované každodenní činnosti. Je možné zažívat tyto zkušenosti tak, že je budeme řídit vlastní vůlí, pomocí stavu hluboké meditace a řídit jejich příchod.  

Mimotělní zážitky mohou pomoci zbavit se strachu, překonat trauma, rozšířit a prohloubit si vědomí a přinášet mnoho jiných zajímavých zkušeností.

Nejcennější, co můžeme pravděpodobně mimotělním zážitkem získat, je samotné sebepoznávání a osobnostní rozvoj. Mimotělní zážitky nejsou únikem před realitou, jsou spíše způsobem, jak si rozšířit svoje obzory.   

Astrální tělo jako náš dvojník

Astrální tělo je svobodným dvojníkem našeho těla fyzického a nese sebou i naše vědomí. Astrální tělo se nemůže zviditelnit, avšak může cestovat a navštěvovat různá místa nebo i lidi z minulosti či budoucnosti. Tento druh mimotělní zkušenosti býval v minulosti doménou pouze vyvolených, napřklad kněžích nebo šamanů.

Tím se této zkušenosti dostává jakési specifičnosti a nedostupnosti pro každého. Každý z nás již však mnohokrát prožil astrální cestování, například ve snech, ačkoliv si tuto skutečnost mnohdy plně neuvědomujeme. Astrální cestování je schopnost, kterou je možné vědomě natrénovat a používat. Přečtěte si také o lucidním snění

Co se děje při astrálním cestování?

V momentě, kdy se odděluje astrální tělo od fyzického, můžeme pociťovat na chvíli stav, podobný usínání nebo ztrátě vědomí. Astrální cestování slouží k tomu, že při něm můžeme navštívit jakékoliv místo, přenést se do budoucnosti nebo minulosti, navštívit zesnulé a pokračovat ve vztahu s nimi, dohlížet na své milované a přátele.

  • Přímo před cestou nejezte, ale neměli byste pociťovat ani hlad.
  • Astrální cestování se nedoporučuje za bouřky nebo přílišných dešťů a vlhkosti.
  • Pro příjemnější trénink astrálního cestování se doporučuje speciální hudba, která působící relaxačně a ke zklidnění mysli.
  • Každý, kdo má zájem o mimotělní zážitek, by si měl uvědomovat i hlubší smysl této zkušenosti a vnitřní duchovní rozvoj v souvislosti se zkoumáním lidského vědomí.

astralni cestovani2Astrální cestování není pro každého.

Jak na astrální cestování?

Astrální cestování pro začátečníky

1. fáze

  • Pohodlně se usaďte nebo lehněte. Světlo v místnosti by mělo být tlumené. Vypněte si telefon a zajistěte, aby vás nikdo nevyrušoval. Nekřižte nohy ani ruce, pokud je křížíme, brzdíme tok energie a podvědomě se tak držíme zpátky. Astrální cestování pro začátečníky se provádí například pomocí navození stavu relaxace.

2. fáze

  • Proveďte postupnou relaxaci a zklidnění. Zhluboka se nadechněte a při výdechu zavřete oči. Nechte celým tělem projít vlnu uvolnění. Zhluboka se nadechněte a vydechněte a nechte příjemné uvolnění projít každou částí vašeho těla. S každým výdechem se zbavujete starostí, úzkosti a přichází naprosté uvolnění.

3. fáze

  • Každé nadechnutí vás přivádí do stavu většího a většího uvolnění. Až budete úplně uvolnění a klidní. Myslete na cíl vaší astrální cesty a na to, proč ji chcete vykonat. Ponechte věcem volný průběh, můžete si představovat jak šplháte nahoru po laně nebo stoupáte po schodech, aby se vám lépe podařilo v klidu fyzické tělo opustit.

4. fáze

  • Takto můžete cestovat, kam vaše duše právě touží. Když se vám začne dařit, můžete si vést o vašich zkušenostech deník a sledovat, jak se vaše zkušenosti z astrálního cestování promítají do vašeho každodenního života. Každá opravdová změna začíná uvnitř. Právě v našem nitru, v našem vědomí, se dějí zásadní změny, které lze jasně pozorovat jak v našich životech, tak ve světě okolo nás.

5. fáze

  • Postupů, jak dosáhnout stavu astrálního cestování je celá řada. Pokud jde o astrální cestování pro začátečníky, pak jednou z těch příjemných metod je také metoda houpačky. Začnete postupnou relaxací a až se budete cítit naprosto uvolněně, pak si představte, jak sedíte na houpačce a houpete se tam a zpět. Pokaždé se zhoupnete trochu výš a výš. Přitom se soustřeďte na špičku nosu a temeno hlavy. V nejvyšším bodě, se pak v duchu pusťte. To by vám mělo umožnit opustit fyzické tělo.

A co vy a astrální cestování - zkoušeli jste to někdy?


Stáhnout v PDF

Chcete se zeptat na cokoliv k tématu? Obraťte se na naše poradce.

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte