AJURVITA DŽEM - Chyawanprash 900g

Cena: 396  

Ájurvédská  marmeládá plná vitaminů a bylin 

Bylinný přípravek Chyawanprash, který je vlastně ájurvédská marmeláda se v ájurvédě tradičně užívá jako součást rasajány - omlazovací regenerační kůry. Obsahuje tradiční himalájské byliny, přičemž základem je ovoce Amalaki (přírodní zdroj vitaminu C), dále ghí (má konzervační účinky a posiluje účinné složky přípravku), med a přírodní surový cukr. Čavanpraš je dodnes vyráběn dle více než 4 tisíce let staré ájurvédské receptury.

Složení: Amla výtažek z ovoce, ghí - přepuštěné máslo, třtinový cukr, med, Oslizák líbezný výtažek z kořene, Oroxylum indicum výtažek z kořene, Stereopermum suaveolens výtažek z kořene, Desmodium gangeticum výtažek z kořene, Uraria picta, Kotvičník zemní výtažek z ovoce, Premna serratifolia výtažek z kořene, Gmelina arborea výtažek z kořene, Solanum indicum výtažek z kořene, Solanum xanthocarpum, výtažek, Jam bradavičnatý výtažek z kořene, Purárie hlíznatá výtažek z kořene, Shatavari - chřest hroznovitý výtažek z kořene, Ašvagandha - Withánie opojná výtažek z kořene, Orličín indický výtažek z kmene, Justicia adhonata výtažek, Santal bílý výtažek ze dřeva, Kardamovník obecný výtažek, Chebule srdčitá výtažek ze stonku, Vrcholák myrobalánový - Haritaki výtažek z ovoce, Zázvorová lilie výtažek, Pistácie celokrajná, Réva vinná výtažek z ovoce, Lotos indický výtažek z květu, Jivanti výtažek, Teramnus labialis výtažek, Šáchor hlíznatý výtažek z kořene, pepř, Puškarmul výtažek z kořene, Punarnava výtažek z kořene, Martynia annua výtažek, Chanca piedra výtažek, Bambus obrovský šťáva, Skořicovník cejlonský výtažek z kůry, Skořicovník tamala výtažek z listů, Mesua ferrea výtažek z jadérek, Hřebíčkovec vonný výtažek z poupěte, Citrónovník výtažek z ovoce.

Nutriční hodnoty na 10 g výrobku (asi 2 čajové lžičky): energie 32,77 kcal, kalorie z tuku 0,2 kcal, nasycené mastné kyseliny 0,2 g, mononenasycené mastné kyseliny méně než 0,01 g, polynenasycené mastné kyseliny méně než 0,01 g, tuk 0,02 g, bílkoviny 0,04 g, trans mastné kyseliny méně než 0,01 g, sacharidy 8,19 g, sodík 1,21 mg, celková vláknina 0,7 g, sacharóza 0,55 g, minerály 0,19 g, vápník 2,24 mg, železo 0,9 mg, vitamín A 23,5 mg, vitamín C 1,13 mg

Užívání: 1 až 2 lžičky každé ráno nejlépe rozmíchané v mléku.

Skladujte na chladném a suchém místě. Výrobek není vhodný pro diabetiky.

Vyrobeno v: Indii

Obsah balení: 900g

Měrná jednotka: 51,56 Kč / 100 g

Ájurvéda je sanskrtské slovo a znamená vědění o životě. Je to systém tradičního indického lékařství praktikovaný i v jiných zemích, včetně České republiky, jako systém alternativní a komplementární medicíny.  Nejstarší literatura o ájurvédě pochází již z védského období v Indii.  Nejvlivnější díla jsou Sušruta samhitá a Čaraka samhitá, které ovlivňují tradiční lékařství i v tomto období.  Ájurvédští praktičtí lékaři používají ájurvédské bylinné preparáty a ájurvédské léčebné metody při lehkých onemocněních a chorobách. V západním světě se ájurvéda stala alternativním léčebným způsobem v zemích, kde její léčebné metody byly patentovány a duševní vlastnická práva legalizována jak západními, tak i indickými institucemi.

Ájurvéda je považována za nejstarší a nejholističtější systém péče o zdraví. Podle ájurvédy je stabilní rovnováha tří základních energetických charakteristik - dóš - základem zdraví.


Kategorie: Ájurvédské přípravkyStáhnout v PDF

Přečteno: 657x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Související produkty

Černucha setá - Kalonji 60kps.

Černucha setá (Kalonji) má vliv na normální hladinu cukru v krvi Obsah: 60…

Cena: 249 Kč

Chyawanprash 300g

Nutriční bylinný džem Ajurvédský bylinný elixír. Zdraví a vitalita…

Cena: 217 Kč

TROKARE 60kps.

Trokare pomáhá organismu zklidnit horní cesty dýchací nejen ve chvílích, kdy…

Cena: 249 Kč

Ašvaganda Smoothie Booster

Významný antioxidant a adaptogen přispívající k celkové vyváženosti…

Cena: 448 Kč

Černucha setá (Kalonji) 60 kapslí

Plíce a imunita, pro normální hladinu cukru v krvi Obsah: 60 kapslí Složení:…

Cena: 219 Kč  239 Kč 

KALMEGH 60kps.

Bylinný přípravek s pročišťujícími účinky, nahrazuje Neem Rostlinný…

Cena: 249 Kč

Krém na obličej noční FAIRNESS AYUURI…

Ájurvédský krém pro všechny typy pleti Cílem tohoto krému je pleti přidat…

Cena: 430 Kč